Nasz wydział, wraz z Holy Cross College w South Bend (stan Indiana), był w dniach 10-11 lipca br. współorganizatorem kolejnej edycji konferencji „Styl i jakość życia współczesnego człowieka”, która tym razem odbyła się pod hasłem Labor & Leisure (Praca i czas wolny). Zapowiedź wydarzenia znajduje się tutaj. Dyrektorem wykonawczym był prof. dr David W. Lutz z Holy Cross College.

 

W konferencji wzięli udział uczestnicy z USA, Kanady, Tajwanu, RPA, Kenii, Rwandy, Ukrainy i Polski. Spośród reprezentantów naszego wydziału referaty wygłosili: prof. Piotr T. Nowakowski (Employment of Persons Serving Prison Sentences in Poland), prof. Lilia Morska (Burnt-Out Teachers: Reasons and Outcomes) oraz ks. dr Bartłomiej Krzos (The Idea of Leisure according to Socialistic Philosophy). Naszą uczelnię reprezentował również dr Grzegorz Skrobotowicz z Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji (Work, Rest, and Remuneration of Convicts Under the Polish Law).

 

Jeszcze ubiegłoroczna edycja, zatytułowana Religion & Community (Religia i wspólnota), która miała miejsce na naszym wydziale, odbywała się w trybie dwuletnim. Obecnie zaś, dzięki zaangażowaniu partnera amerykańskiego, przybrała tryb doroczny. W czerwcu 2018 roku kolejna edycja, pt. Family & Society (Rodzina i społeczeństwo) odbędzie się w Stalowej Woli, z kolei w lipcu 2019 roku – ponownie w South Bend. Już teraz zapraszamy do udziału.

 

Więcej [+]

Autor: Małgorzata Wolak
Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017, godz. 08:16 - Małgorzata Wolak