„Czwórka idzie na studia” na KUL

Czwórka idzie na studiaRadiowa Czwórka w ramach cyklu „Czwórka idzie na studia” odwiedza miasta uniwersyteckie w całej Polsce.  Jednym z pierwszych miejsc, które odwiedzi jest KUL. Już 20 listopada 2019 r. o godz. 16.00  studio plenerowe „Czwórki” zagości w Budynku Biotechnologii na Poczekajce. W programie wiele atrakcji: będzie można podejrzeć radio „od kuchni”, posłuchać muzyki, a nawet potańczyć. Oprócz tego prezentacja organizacji studenckich, pokazy makijażu, warsztaty kulinarne, recyklingowe, plastyczno-techniczne czy spotkanie z trenerem personalnym.

 

„Czwórka idzie na studia" to spotkania ze studentami, podczas których mają możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań, aktywności w kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na uczelniach. To spotkania przy muzyce przygotowanej przez Dj-ów Czwórki. Akcja rozpocznie się o godz. 16.00 w radiowym plenerowym studiu na Kampusie KUL przy ul. Konstantynów 1. O godz. 17.00 Maciek Wójcik zaprosi na audycję „TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem". Autor sprawdzi, czym żyje Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz jak działają: Uniwersytecka Telewizja Internetowa, Laboratorium Innowacji i Koło Robotyki. Ponadto spróbuje wykonać łapacz snów i przetestuje funkcjonalność fotela z... odpadów. Dziennikarz zajrzy także do akademika, żeby zobaczyć, czym żywią się studenci, proponując im wybór darmowych zdrowych przekąsek!


Tuż po audycji „TOP", czyli kilka minut po godz. 19.00 Norbert Borzym, znany jako DJ Bert rozpocznie set muzyczny „muzyka dla akademika", prezentując autorską selekcję utworów w formie popularnego „silent disco". Następnie Jakub Jamrozek, również z plenerowego studia Czwórki na Kampusie KUL w Lublinie, poprowadzi audycję „Strefa prywatna" (godz. 20.00-21.15), której tematem będzie „Typowy student psychologii – fakty i mity". Autor spróbuje znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące wyboru studiów i motywacji z tym związanych. Przyjrzy się relacjom i związkom studentów psychologii, próbując dowiedzieć się na ile posiadana wiedza sprawia czy są trwałe i szczęśliwe. Słuchacze dowiedzą się również czy studenci wykorzystują swoje umiejętności do rozwiązywania problemów bliskich.


Wszyscy chętni, którzy odwiedzą stanowisko Czwórki na KUL-u będą mogli spróbować swoich sił na trickboardzie, sprawdzić celność rzutów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także wziąć udział w treningu z Piotrem Galusem, trenerem personalnym, prowadzącym audycję „4 bieg". Piotr chętnie podpowie... jak wyrzeźbić własny kaloryfer! To wciąż nie koniec atrakcji, które Czwórka przygotowała dla uczestników akcji. Na miejscu znajdzie się też coś dla miłośników kuchni i wizażu, a to za sprawą warsztatów kulinarnych pod hasłem „od nas wyjdziesz zdrowo najedzony" oraz pokazu wykonywania profesjonalnego makijażu krok po kroku z możliwością przyniesienia własnej kosmetyczki. Do zdobycia gadżety Czwórki, w tym koszulki i eko-troby „Czwórka z To(r)bą"!


Akcję „Czwórka idzie na studia" aktywnie wspierać będą przedstawiciele uczelni, którzy przybliżą bogatą ofertę akademicką Katolickiego Uniwersytetem Lubelskiego. W programie m.in. prezentacja Legii Akademickiej KUL, Uniwersytetu Otwartego KUL, Poradni Prawnej KUL działającej przy Samorządzie Studentów i Fundacji Rozwoju KUL. Ponadto plenerowe studio Czwórki odwiedzą m.in. Paweł Adamiec, który opowie o ruchach proekologicznych i projektach wykonywanych wspólnie ze studentami, przedstawiciele Akademickiego Studia Filmowego, Laboratorium Innowacji i Rzecznik Praw Studenta. Zainteresowani zasięgną porad dotyczących kredytów studenckich oraz sprawdzą możliwości, które oferuje program Erasmus+.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019, godz. 12:26 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2019-11-12