Bieżące

Wraz z końcem roku akademickiego 2018/2019 studenci i wykładowcy dziennikarstwa KUL kończą pobyt na Kampusie Wschodnim na Majdanku i wracają do Kampus Głównego. Z tej okazji zapraszają na pożegnalny piknik, któremu towarzyszyć będzie spotkanie przy grillu, występy artystyczne studentów, prezentacje prac i działalności byłych i obecnych studentów, mecz piłki nożnej pomiędzy wykładowcami a studentami, a także warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, radiowe i pokaz sprzętu foto-video będącego na wyposażeniu powstającego Uniwersyteckiego Centrum Medialnego KUL. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 r., w godz. 12.00-14.00 na terenie Kampusu Wschodniego KUL.

 

Więcej

ciecierzyn_2019 Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Szkoła Podstawowa im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie zapraszają na Święto Patronalne Szkoły i Zjazd Rodziny biskupa Władysława Gorala, które odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Palcówek Oświatowych w Ciecierzynie.

kul_plakat_2019_LONDYN_16_czerwca Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Centrum Europejskie UW, Fundacja  Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na konferencję "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje", która odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w INPiSM KUL (ul. Droga Męczenników Majdanka 70), sala DMMII - 134.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r. 

Więcej

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

 

Więcej

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

 

Więcej

Wkrótce

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.