W miniony wtorek (27 listopada) braliśmy udział w Dniach Otwartych KUL, na których zachęcaliśmy maturzystów do studiowania ochrony środowiska. Na naszym stanowisku licealiści przeprowadzali badanie wody. Próbki zostały pobrane z rzeki Bystrzycy oraz z sieci wodociągowej z Gmachu Głównego KUL-u. W badanej wodzie oznaczaliśmy zawartość: azotanów, azotynów, fosforanów, żelaza oraz twardość węglanową i całkowitą a także pH. Analiza wody cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wiele radości sprawiło nam, że przychodzili do nas nie tylko maturzyści, ale także studenci innych kierunków np. prawa czy historii oraz pracownicy KUL. Licealiści zasypywali nas pytaniami o: studiowaniu ochrony środowiska na KUL-u, zajęciach prowadzonych w ramach naszego kierunku, sposobie pobierania próbek wody, z czego wynika duża twardość wody w Lublinie a także czy odczynniki można zabrać do domu ;)

                Ponadto nasi goście mogli u nas obejrzeć pod binokularem w dużym powiększeniu wije, owady np. świerszcze, motyle itp. Wielkie zaskoczenie budził prezentowany film, na którym nicienie zjadały chrząszcza. Podczas gdy ochotnicy badali wodę pozostali mogli oglądać prezentację naszego kierunku oraz z działalności naszego koła.

Nie obyło się bez niespodzianek takich jak rozlana woda, atak dinozaura (maskotki KUL-u) na nasze stanowisko czy też wywiad z telewizją ;)

 

               Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii ;)

 

 

 

Więcej [+]

Autor: Angelika Żurawska
Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012, godz. 00:19 - Angelika Żurawska