dr hab. szt. Jadwiga Kowalska

Biogram artystycznyJadwiga_Kowalska.jpg

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała w klasie organów prof. Joachima Grubicha. W latach 1994-1998 doskonaliła swoje umiejętności w Konserwatorium w Lozannie (Szwajcaria) pod kierunkiem prof. Kei Koito. Studia ukończyła otrzymując najwyższą ocenę - „premier prix” z wyróżnieniem - jednogłośnie przyznaną przez jury.

W roku 2003 w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi uzyskała stopień doktora sztuki. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prowadzi również zajęcia z zakresu gry na organach w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. W latach 1994-1998 piastowała stanowisko głównego organisty w kościele ewangelicko-reformowanym Saint Luc w Lozannie. Była również organistką w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej  Trójcy w Lublinie. Prowadzi działalność artystyczną obejmującą koncerty w kraju i za granicą.

Dokonała nagrań dla Radio Suisse Romande i Radio Chablais. W związku z przypadającą w 2011 roku 400 rocznicą wydania w Wenecji zbioru „Offertoria et communiones totius anni” Mikołaja Zieleńskiego bierze udział w projekcie  nagrania dzieł wszystkich  tego kompozytora pod dyrekcją Stanisława Gałońskiego.

 

Autor: Julian Śmierciak
Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019, godz. 19:07 - Piotr Wiśniewski