Duszpasterstwo Akademickie BASZTA KUL w Stalowej Woli w dniach 20-22 listopada br. uczestniczyło w III Ogólnopolskich Sportowych Mistrzostwach Duszpasterstw Akademickich. W tym roku organizacja zawodów przypadła Duszpasterstwu Akademickiemu Piątka w Łodzi. Na imprezę przybyły duszpasterstwa z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Poznania, Tarnowa czy Częstochowy, wśród których nie mogło zabraknąć naszej stalowowolskiej ekipy. Wystawiliśmy dwie drużyny: jedna toczyła bój w piłce nożnej, a druga zacięcie walczyła na boisku do piłki siatkowej. Bardzo dobra strategia i taktyka pozwoliła na udział we wspaniałych rozgrywkach, co obfitowało w wielką radość nie tylko na boisku, ale także w chwilach integracji środowisk akademickich. Reprezentacja BASZTY nie wróciła do domu z pustymi rękoma. Jedna z nagród indywidualnych, tj. puchar z wyróżnieniem dla najlepszej zawodniczki mistrzostw, trafiła w ręce naszej koleżanki Eweliny – studentki III roku prawa.

DA BASZTA nie miałoby możliwości wzięcia udziału w tej świetnej imprezie, gdyby nie pomoc i duże zaufanie życzliwych nam osób, m.in. Rycerzy Kolumba, a także wsparcie finansowe Fundacji Uniwersyteckiej oraz indywidualnych osób.

Za rok wybieramy się do Poznania, aby jak najlepiej reprezentować naszą akademicką wspólnotę Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli.

 

Więcej [+]

Autor: Rafał Podleśny
Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015, godz. 17:46 - Rafał Podleśny