Spotkanie miało miejsce w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Delegację z KUL oraz uczestników dnia - nauczycieli i uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjalnych – przywitał Prezydent Miasta Przemyśla pan Robert Choma.

DSC_0079

 

   

Na początku spotkania o wyjątkowości KUL opowiedziała prof. dr hab. Urszula Paprocka-Piotrowska, prorektor ds. promocji i współpracy z Zagranicą. Ofertę Uniwersytetu Otwartego KUL, prowadzącego zajęcia dydaktyczne dla wszystkich grup wiekowych, zaprezentowała p. Anna Tarnowska-Waszak – Dyrektor UO.

 

  

 

Kolejnym punktem dnia była seria zorganizowanych przez Uniwersytet Otwarty popularnonaukowych wykładów połączonych z warsztatami o tematach: Miłość z ewolucją w tle, Mikro-makro – o wymiarach we wszechświecie, Umysł zwierząt. Zajęcia zaprezentowane przez p. Annę Dutkowską oraz ks. dra Jacka Golbiaka były przeplatane informacjami nt. oferty edukacyjnej, zaplecza dydaktycznego oraz możliwości rozwoju studentów KUL, przekazanymi przez panią Ewę Kulę z Działu Promocji i Kontaktów Społecznych.

DSC_0082Przedstawiciele Rady Studentów KUL - Paweł Fil oraz Michał Południok – w barwny sposób opisali studencką działalność kulturalną i naukową. Zaprosili także uczestników dnia na tzw. KULuary, w ramach których uczniowie mogli porozmawiać o wszystkich kwestiach związanych ze studiowaniem na KUL-u zarówno z pracownikami, jak też studentami, m. in. z Ambasadorkami KUL: Natalią Osińską oraz Pauliną Włodarczyk. Był to ostatni punkt bogatego programu „Dnia KUL w Przemyślu", który zaowocował licznymi deklaracjami przyszłych spotkań na KUL.

 

  

 

 

fot. Rafał Porada

Autor: Ewa Kula
Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014, godz. 13:11 - Ewa Kula