Instytut Europeistyki serdecznie zaprasza na debatę:

"DZIECI – UCHODŹCY,
CZYLI CO DALEJ PO PRZEKROCZENIU GRANICY"

 

Debata rozpocznie się od wykładu, który wygłosi Pan Michael Flynn, założyciel Global Detention Project. W ramach pracy w Global Detention Project monitoruje on i analizuje sytuację w ośrodkach deportacyjnych na całym świecie oraz podejmuje działania na rzecz zniesienia praktyk detencji dzieci.

 

Podczas wykładu Michael Flynn poruszy kwestie detencji cudzoziemców oczekujących na deportację, a głównie pobytu rodzin z dziećmi w ośrodkach strzeżonych. Przedstawi propozycje rozwiązań stosowanych na świecie, które można wdrożyć w Polsce. W naszym kraju problem detencji dzieci dotyka co roku kilkuset osób. Polska Akcja Humanitarna wraz z innymi organizacjami pozarządowymi stara się wpłynąć na zmianę negatywnych praktyk przetrzymywania dzieci w strzeżonych ośrodkach detencyjnych.

 

W debacie weźmie udział dr Tomasz Sieniow, Koordynator Sekcji Uchodźczej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej KUL oraz członkowie Lubelskiej Regionalnej Sieci Wsparcia Imigrantów. Wykład będzie tłumaczony na język polski.

 

Lubelska debata odbędzie się  22.06.2012 w godz. 12:00 – 13:30 w Collegium Iuridicum KUL, przy ul. Spokojnej 1, (sala CI-204).

Bezpośrednio po niej kontynuowane będzie spotkanie Lubelskiej Regionalnej Sieci Wsparcia Imigrantów.

 

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia e-mailowego na adres migrant@panstwoprawa.org z tytułem wiadomości "debata".

 

Przyjazd Pana Michaela Flynn'a do Lublina był możliwy m.in. dzięki realizowanemu przez Polską Akcję Humanitarna projektowi „Wiedza prowadzi do zmian! Silna współpraca pomiędzy organizacjami pozarządowymi i środowiskiem akademickim w promocji zagadnień rozwojowych wśród polityków i społeczeństwa” |Knowledge Makes Change (KMC)! Strong co-operation between NGOs and academics in promoting development among politicians and public”.

 

Plakat - zaproszenie na debatę.

 

Autor: Tomasz Sieniow
Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012, godz. 11:57 - Tomasz Sieniow