2014_bar_main2

 

Żeński Dom Studencki znajduje się w samym centrum miasta, przy ul. Ofiar Katynia. Usytuowany jest w bliskim sąsiedztwie parku, co sprawia, że można tutaj poczuć się spokojnie, z dala od ulicznego hałasu.

W pobliżu (ok. 10 min. pieszo), znajduje się Miejski Dom Kultury, gdzie mieści się nowoczesna sala kinowa, przystosowana do projekcji filmów w jakości 3D. Regularnie odbywają się też tutaj imprezy i koncerty gwiazd.

Miłośnikom historii i nie tylko, proponujemy wycieczkę do Muzeum Regionalnego. Można zapoznać się z historią i kulturą regionu od czasów powstania osadnictwa na tym terenie. Zapraszamy również do obiektu Muzeum Jana Pawła II, które mieści się w domu katechetycznym przy Kościele Matki Bożej Królowej Polski.

Nieopodal Domu Studenckiego znajduje się również basen kryty i kort tenisowy, który zimą zamienia się w lodowisko! Niemalże przez cały rok można tutaj jeździć rowerem. Miasto posiada bowiem mnóstwo bezpiecznych i funkcjonalnych ścieżek rowerowych, a Dom Studencki jest wyposażony w specjalne pomieszczenia, gdzie mieszkańcy mogą przechowywać rowery.

Stalowa Wola jest pięknie usytuowanym miastem, wśród zieleni i kompleksów leśnych należących do Puszczy Sandomierskiej. Uroki leśne można podziwiać korzystając ze specjalnie przygotowanych edukacyjno-przyrodniczych ścieżek rowerowych.

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014, godz. 14:15 - Krzysztof Soja