2014_bar_main2

 

11 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ZAMIESZKAĆ W AKADEMIKU:


1. BLISKOŚĆ UCZELNI – pierwszy, i zdaje się najważniejszy powód- uczelnia znajduje się o „dwa kroki” od akademika. Wyjątek stanowi inżynieria materiałowa - studenci tego kierunku potrzebują około 10 min. na dojście do budynku dydaktycznego.


2. STUDENCI - akademik jest miejscem największego zagęszczenia studentów na jednym metrze kwadratowym powierzchni. Studenci okazują się najbardziej potrzebni osobom zaczynającym studia- służą dobrą radą i pomocną dłonią w różnych sytuacjach. To właśnie oni wiedzą najwięcej o uczelni, wykładowcach, akademiku, mieście itp.


3. KLUB STUDENCKI STOP- właśnie tutaj można spotkać się po zajęciach, zrelaksować się grając w bilard bądź lotki. W tym miejscu można organizować przeróżne spotkania, imprezy


4. KOŁA NAUKOWE – dzięki nim można rozwijać swoje zainteresowania, do wyboru: koło naukowe prawników Viribus Unitis, koło naukowe pedagogów Paidea, koło naukowe socjologów- Societas, koło naukowe ekonomistów Pro-e, koło naukowe inżynierów środowiska ProVita, oraz interdyscyplinarne koło naukowe. Spotkania wyżej wymienionych organizacji odbywają się na terenie akademika bądź uczelni.


5. SAMORZĄD STUDENTÓW PRO BONO – prestiżowa organizacja studencka, do której może się dostać student zaangażowany w działalność społeczną. Zasadniczym celem tej organizacji jest godne reprezentowanie, skuteczne pomaganie oraz integrowanie studentów. Samorząd studentów realizuje zadania o różnym charakterze, dlatego poszukuje ludzi kreatywnych, pomysłowych, pracowitych i oddanych.


6. KAPLICA AKADEMICKA – zaspokaja potrzeby duchowe studentów, mieści się w budynku zwanym potocznie Nową Aulą. Ciekawostką jest fakt, iż w tejże kaplicy znajduje się ołtarz z Szóstej Papieskiej Pielgrzymki do Polski w 1999 r. W ramach  Duszpasterstwa Akademickiego działają m.in.: krąg biblijny, schola akademicka, wolontariat, grupa modlitewna.


7. PUNKT KSERO – miejsce niezwykle pomocne studentom podczas studiowania, w  szczególności  podczas sesji egzaminacyjnej.


8. STOŁÓWKA AKADEMICKA – serwowane tam śniadania, obiady i kolacje zaspokoją każde nawet najbardziej wymagające podniebienie  i co najważniejsze są tanie!


9. POKÓJ CICHEJ NAUKI – jeżeli ktoś chciałby się pouczyć, lub odpocząć od współlokatorki, może skorzystać z udogodnienia jakim jest pokój cichej nauki.


10.  SALA TELEWIZYJNA – filmy, seriale i czego dusza zapragnie oferuje mini kino akademika.


11.  SIŁOWNIA „KULturysta”  zlokalizowana w Akademiku obok  - regularne korzystanie z tego miejsca da Ci szanse na ładniejszą sylwetkę,  lepsze samopoczucie oraz sen.


Powyższe punkty dowodzą funkcjonalności akademika oraz wygody jego mieszkańców. Dodatkowymi atutami podkreślanymi w ankiecie przeprowadzonej wśród mieszkańców są: cena ( utrzymująca się na stałym poziomie od lipca 2014 r.– 280 zł za pokój dwuosobowy oraz 380 zł za pokój jednoosobowy), możliwość nawiązywania nowych kontaktów, nauka samodzielności oraz brak kontroli rodzicielskiej.


O pozostałych interesujących Was sprawach, możecie dowiedzieć się dzwoniąc pod numer (0-81) 45 45 522 w godz. od 9:00 do 15:00.

 

 

Autor: Krzysztof Soja
Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018, godz. 14:44 - Leszek Wojtowicz