FAQ – często zadawane pytania w związku z sytuacją epidemiologiczną
(lista będzie aktualizowana)

 

  • Do kiedy obowiązuje odwołanie zajęć?

Na podstawie Zarządzenia Rektora KUL zawieszenie zajęć obowiązuje aż do odwołania, natomiast zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie krócej niż do 26 kwietnia br.

O decyzjach będziemy informować na stronie internetowej KUL, platformie e-KUL, mailami kierowanymi na adresy kul-owskie oraz w mediach społecznościowych.

 

  • Czy w czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych pracują dziekanaty?

Tak, ale staramy się ograniczać kontakty i przyjęcia interesantów do minimum. Zalecamy kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

  • Czy w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych czynne są biblioteki, biblioteka główna?

Nie. Wszystkie czytelnie Biblioteki Uniwersyteckiej KUL od 11.03.2020 r. pozostają zamknięte do odwołania. Wypożyczalnie w Bibliotece Głównej (Chopina 27) oraz w Kolegium Jana Pawła II (Racławickie 14) będą czynne do 12.03.2020 r. do godz. 15, tak aby dać możliwość odbioru Czytelnikom zamówionych pozycji. Możliwość zamawiania książek została wyłączona.

Pracownicy Biblioteki Uniwersyteckiej KUL pozostają do Państwa dyspozycji telefonicznie i drogą mailową.
Wypożyczalnia: 81 445 31 25

Informacja Naukowa: 81 445 31 19

Sekretariat: 81 445 31 49

e-mail: sekbibl@kul.pl, infnauk@kul.pl

 

  • Czy w czasie kwarantanny czynna jest hala sportowa KUL?

Nie. Wszystkie obiekty sportowe KUL są zamknięte do odwołania,

 

  • Czy studenci pochodzący z zagranicy mogą na czas zawieszenia zajęć dydaktycznych wrócić do domów?

 

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora KUL par.1 ust.5 "Pracownikom i studentom, w tym pochodzącym z zagranicy, zaleca się pozostanie w dotychczasowym miejscu pobytu" - czyli jeśli student lub pracownik przebywa w Lublinie zalecamy (czytaj: prosimy) o pozostanie w Lublinie. Wyjazd nie jest zabroniony, ale w przypadku wyjazdu, a następnie powrotu do Lublina należy zastosować się do wymogów sanitarno-epidemiologicznych i Zarządzenia Rektora KUL (w praktyce oznacza to, że osoba wracająca do Lublina przez 14 dni nie może przebywać w obiektach KUL).

 

Aktualizacja: Do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony został stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Międzynarodowy transport lotniczy i kolejowy, został zawieszony a powracające do Polski z zagranicy osoby, w tym nasi studenci, po wjeździe do Polski będą zobowiązani do 14 dniowej kwarantanny. Kara finansowa za złamanie obowiązku kwarantanny wynosi 30 tys. zł. Mieszkańcy domów studenckich przed powrotem powinni skontaktować się z administracją domów studenckich (Piotr Szelest +48 505 176 939).

 

  • Jakie narzędzie do e-learningu jest używane i gdzie je można znaleźć?

Dział Teleinformatyczny jest w trakcie opracowywania optymalnego narzędzia. Do tego czasu zachęcamy do korzystania z platformy Moodle, poczty elektronicznej oraz platform i narzędzi ogólnodostępnych np. Skype, Messenger itp.

 

Aktualizacja: Na e-kul dostępne są już najnowsze aktualności dotyczące narzędzi do nauczania zdalnego, przygotowanych przez DTI oraz informacje na temat kursu: Projektowanie i prowadzenie zajęć w formie kursów online, przygotowanego przez UCRK. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami.

 

  • Co z wyjazdami w ramach programów takich jak MOST, Erasmus itp.?

W związku z Zarządzeniem Rektora KUL osoby, które miały zaplanowany taki wyjazd, mają obowiązek go odwołać lub przesunąć na możliwe odległy termin.

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020, godz. 14:19 - Leszek Wojtowicz