Ferie z dziennikarstwem KUL - otwarte zajęcia dla uczniów szkół średnich

Ferie z dziennikarstwem„Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL” to propozycja dla uczniów szkół średnich zainteresowanych dziennikarstwem, mediami, fotografią i reklamą. Przez najbliższy tydzień, przez pięć dni zajęć – od poniedziałku do piątku (11-15 stycznia 2021) wykładowcy będą prowadzili wykłady, warsztaty i ćwiczenia otwarte dla młodych ludzi zainteresowanych tym kierunkiem studiów i możliwościami jakie daje dziennikarstwo KUL.

 

Akcja polega na wykorzystaniu nauczania online i zaproszeniu uczniów, szczególnie maturzystów, do uczestnictwa w „normalnych” zajęciach, które realizują nasi pracownicy w ramach planu zajęć – mówi dr Wojciech Wciseł z Instytutu Dziennikarstwa i Zarządzania KUL, inicjator i koordynator akcji. Uczniowie, po wypełnieniu formularza zgłoszenia, otrzymają link i kod do wybranych zajęć, które w okresie pandemii są prowadzone na MS Teams zgodnie z normalnym planem studiów. Dzięki temu uczniowie będą mogli, w roli wolnego słuchacza-obserwatora, „wejść na zajęcia” i chociaż przez chwilę „poczuć się jak studenci” i poznać specyfikę studiowania na naszym kierunku – dodaje Wciseł.

 

Warsztat radiowy i filmowy, fotografia w pracy dziennikarza – to tylko część propozycji w programie tygodnia z dziennikarstwem KUL. Uczniowie mogą wybrać dowolna tematykę, rodzaj zajęć i spotkać się ze studentami oraz pracownikami naukowymi uczelni. Tego jeszcze nie było. Uczniowie, którzy teraz mają ferie, mogą wykorzystać ten czas i wziąć udział w normalnych, choć oczywiście zdalnych zajęciach, uczestnicząc w nich realnie, razem ze studentami. To zupełnie coś innego niż przeczytanie folderu informacyjnego czy udział w targach edukacyjnych. Pandemia, paradoksalnie, daje nam szansę na przeżycie czegoś nowego – warto z tego skorzystać – kończy Wciseł.

 

„Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL” to pilotażowa akcja Instytutu Dziennikarstwa i Zarzadzania KUL. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszenia na stronie www.kul.pl/feriezdziennikarstwem lub w wydarzeniu na facebooku.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021, godz. 18:50 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2021-01-08