dziedziniec 

Witamy na naszej stronie!!! 

 

   

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów na Filologii Germańskiej KUL!

 

 

Program studiów na Filologii Germańskiej przewiduje intensywne kształcenie językowe dla osób znających język niemiecki jak również dla osób pragnących nauczyć się go od podstaw. Ponadto zawiera szereg zajęć z zakresu literatury, kulturoznawstwa i językoznawstwa, a także różnorodne zajęcia translatorskie przygotowujące do zawodu tłumacza, w tym tłumaczenie ustne - symultaniczne i konsekutywne, oraz języki specjalistyczne, w tym język biznesu i prawniczy, język niemiecki w obsłudze ruchu turystycznego i handlowego, warsztat tłumacza przysięgłego oraz wiele innych.

 

 

Nowość w ofercie edukacyjnej Filologii Germańskiej KUL

 

Od roku akademickiego 2019/2020 Filologia Germańska KUL uruchamia na I i na II stopniu dodatkowe specjalizacje (do wyboru): Językowe kompetencje komunikacyjne: język angielski (I stopień) oraz Język angielski w komunikacji zawodowej (II stopień). Specjalizacje te kierowane są szczególnie do tych Osób, które myślą o podjęciu pracy w działach handlowych firm, które działają na rynkach międzynarodowych. Język angielski wymagany jest obecnie na rynku pracy jako podstawa. Zarządzający korporacjami i firmami o zasięgu międzynarodowym w ostatnich latach ze zwiększoną intensywnością poszukują pracowników znających zarówno język angielski jak i język niemiecki. Wkomponowanie modułu specjalistycznego z zakresu języka angielskiego (biuro, biznes, handel, administracja, turystyka, kultura i sztuka) do różnorodnie sprofilowanych studiów Filologia Germańska jest więc wyjściem naprzeciw aktualnym oczekiwaniom zarówno Kandydatów jak również Pracodawców.

 

PROGRAM STUDIÓW I i II stopnia na rok akademicki 2019/20 znajduje się TUTAJ oraz w zakładce O STUDIACH.

 

 

Szczegółowe informacje na temat zasad przyjęć na studia znajdą Państwo w zakładce ZASADY REKRUTACJI, informacje dotyczące przebiegu studiów w zakładce O STUDIACH.

 

Informacje o bieżących wydarzeniach znajdują się w zakładce AKTUALNOŚCI.

 


  

Autor: Sylwia Mitko
Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019, godz. 18:12 - Sylwia Mitko