KUL

 

Instytut Literaturoznawstwa KUL zaprasza do rozpoczęcia studiów na następujących kierunkach: filologia polska, edytorstwo, humanistyka cyfrowa.

 

rekrutacja.jpg12 


Dowiedz się więcej o naszych kierunkach:

FILOLOGIA POLSKA (STUDIA I STOPNIA)

 

FILOLOGIA POLSKA (STUDIA II STOPNIA)

 

EDYTORSTWO (STUDIA I STOPNIA)

 

HUMANISTYKA CYFROWA (STUDIA II STOPNIA)

 


 

Zapraszamy na Naszego Facebooka

 

facebook


 

Dlaczego warto u nas studiować?

Dyrektor Instytutu - prof. A. Tyszczyk

 

PO PIERWSZE:

 

W prestiżowym rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" Filologia Polska w naszym Instytucie zajęła 6 miejsce w Polsce! (zobacz ranking!)

Filologia Polska w naszym Instytucie uzyskała w 2012 roku akredytację Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich zdobywając najwyższą możliwą ocenę akredytacyjną! (Koniecznie zobacz!)

Nasze cztery kierunki są odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed humanistami w XXI wieku. Pamiętaj, że wybierając którąkolwiek z dróg otrzymasz doskonałe, szerokie wykształcenie, które pozwoli Ci zdobyć odpowiednią pracę, ale też zapewni bezcenny rozwój intelektualny.

 

 

 PO DRUGIE:


Wykładają u nas wybitni specjaliści: znawcy edytorstwa, krytyki literackiej, historii literatury, językoznawstwa, teorii. Na naszych specjalizacjach warsztaty prowadzą czynni dziennikarze radiowi i telewizyjni, nauczyciele, sieciowi redaktorzy, obsypani nagrodami twórcy teatralni. Prowadzimy 4 specjalizacei. Większość jest dostępna dla wszystkich kierunków! Możesz też wybierać spomiędzy bardzo szerokiej puli zajęć, układając znaczną część swojego programu samodzielnie. Pozwoli Ci to odkryć i rozwinąć swoje wyjątkowe talenty!

 

Specjalizacje:

 

 

11

 

 

22_--_kopia

 

33_--_kopia

 

44

 

 

 

 

PO TRZECIE:


Po studiach możesz pracować jako dziennikarz, edytor, nauczyciel, internetowy redaktor, krytyk, badacz literatury, konsultant językowy. Studia humanistyczne, poza wieloma praktycznymi umiejętnościami, uczą obycia z kulturą, bez którego bardzo trudno stać się kimś więcej niż tylko szeregowym pracownikiem.  W czasach internetu, gdy wszystko jest ZAPISANE w sieci, Twoje umiejętności będą na wagę złota! Żaden informatyk nie jest w stanie dostarczyć wartościowych treści, które mogłyby zapełnić internet. Nauczymy Cię, jak być cyfrowym humanistą!

 

 

PO CZWARTE:


To chyba najcudowniejsze studia humanistyczne, a także  największa intelektualna przygoda, jaką można sobie wyobrazić. Możesz czytać literaturę, która przez wieki zmieniała ludzkie życia. Możesz też zrozumieć zasady języka - tej wspaniałej maszyny, która umożliwiła nam komunikację i pomogła stworzyć cywilizację. I to wszystko w pięknym, rozwijającym się Lublinie. Możesz mieszkać w tętniącym życiem, studenckim mieście.

W żadnym innym polskim mieście nie ma chyba tylu studentów, żadne miasto nie oferuje studentom tak tanich mieszkań i dla żadnego innego miasta studenci nie są tak ważni!

To nie wszystko: Lublin żyje kulturą. Tutaj możesz wybierać z bogatej oferty teatralnej, kinowej, artystycznej i literackiej. Prawie każdy weekend przynosi ze sobą nowy festiwal. Jazz, sztukmistrzowie, opowiadacze, dyskusje o literaturze i Miasto Poezji, Inne Brzmienia i największa w Polsce Noc Kultury. Małe wernisaże i duże koncerty rockowe. W Lublinie nie można się nudzić!

 

Powtarzają Ci, że być humanistą to nic ważnego?


Spójrz. Oto logo Lublina. Jest inspirowane pracami wykładowcy naszego Instytutu, prof. Władysława Panasa. To ten wybitny semiotyk stworzył opowieść o Lublinie, którą wciąż wykorzystuje się do promocji naszego miasta. Czy potrzeba jakichś innych dowodów?

 

 

 

 

 

 

 

KUL

 

 

 

 

MATURA →

 

- przydatne materiały

NAJCZĘŚCIEJ
ZADAWANE
PYTANIA →

 

i najważniejsze odpowiedzi!

ZAPYTAJ →


o wszystko profesora, doktora, doktoranta lub studenta!

CO POZA
STUDIOWANIEM? →

 

Czyli ciekawe projekty naszych studentów.

 

 

 

 

 

 

Zobacz, co się u nas dzieje - odwiedź nasz fanpage na Facebooku:

 

 

 

Autor: Grzegorz Jędrek
Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020, godz. 17:48 - Małgorzata Król