Nowe zdjęcia w Galerii

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Warsztatów tłumaczeniowych, które w dniach 23-25 października 2019 prowadziły Patrycja Laskowska i Anna Sznurawa, tłumaczki pracujące w Dziale Tłumaczeń Polskich w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych w Parlamencie Europejskim.

 

 Warsztaty tłumaczeniowe, 23-25 X 2019 Warsztaty tłumaczeniowe, 23-25 X 2019

 

 

Koło Naukowe Romanistów w jury konkursu Prix Goncourt : le choix de la Pologne 2019

 

 

Z dumą informujemy, iż członkowie i sympatycy Koła Naukowego Romanistów uczestniczyli w jury 21 edycji konkursu Prix Goncourt : le choix de la Pologne 2019. Spośród 15 tytułów nominowanych do Prix Goncourt – najstarszej i jednej z najbardziej prestiżowych francuskich nagród literackich – musieli wybrać najlepszą ich zdaniem powieść.

W skład jury weszli: Vanda Asipenka, Karolina Dudek, Jakub Duralak, Zofia Dziubicka, Dominique Gladala, Elżbieta Klimkiewicz, Piotr Michocki, Katarzyna Mlecz, Karol Niewiadomski, Dorota Romanek, Maria Ryss, Roksana Słaby, Katarzyna Tetlak, Zuzanna Wilk.

Wybór naszych romanistów: Mur Méditerranée autorstwa Louis-Philippe Dalembert'a został zaprezentowany przez przewodniczącego jury, Karola Niewiadomskiego, 23 października br. w Krakowie podczas spotkania zorganizowanego przez Instytut Francuski. Wybór naszych romanistów pokrył się z wyborem przedstawicieli romanistów z wszystkich krajowych uczelni, którzy po długich obradach również uznali tę powieść za zwycięzcę 21 polskiej edycji konkursu.

 

Poniżej lista nominowanych powieści:

  1. Le ghetto intérieur, Santiago H. Amigorena (O.L)
  2. Le ciel par-dessus le toit, Nathacha Appanah (Gallimard)
  3. Un dimanche à Ville-d’Avray, Dominique Barbéris (Arléa)
  4. La part du fils, Jean-Luc Coatalem (Stock)
  5. Mur Méditerranée, Louis-Philippe Dalembert (Sabine Wespieser)
  6. Tous les hommes n’habitent pas le monde de la même façon, Jean-Paul Dubois (L’Olivier)
  7. Un monde sans rivage, Hélène Gaudy (Actes Sud)
  8. Rouge impératrice, Léonora Miano (Grasset)
  9. La terre invisible, Hubert Mingarelli (Buchet Chastel)
  10. Soif, Amélie Nothomb (Albin Michel)
  11. Sœur, Abel Quentin (L’Observatoire)
  12. Extérieur monde, Olivier Rolin (Gallimard)
  13. Le cœur battant du monde, Sébastien Spitzer (Albin Michel)
  14. Les choses humaines, Karine Tuil (Gallimard)
  15. Avant que j’oublie, Anne Pauly (Verdier)

 

Edyta Kociubińska

Opiekun konkursu z ramienia Filologii romańskiej KUL

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019, godz. 11:00 - Edyta Kociubińska