11 marca 2016 r. odbył się trzeci Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II w Rybniku.

 

W konkursie corocznie biorą udział maturzyści z obszaru województwa śląskiego. Nagrodami w edycji 2016 były indeksy na trzech wydziałach KUL: Nauk Humanistycznych, Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Biotechnologii i Nauk o Środowisku. Konkurs honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera i Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Janik.

 

W Domu Kultury Rybnik-Chwałowice finaliści konkursu prezentowali swoje wiadomości z zakresu biotechnologii, historii i języka angielskiego. Ogłoszenie wyników i wręczenie indeksów najlepszym odbyło się podczas uroczystej gali z udziałem prof. Krzysztofa Nareckiego, Prorektora ds. studenckich KUL oraz przedstawicieli władz lokalnych. Ostatnim punktem programu był koncert „Zielono mi i spokojnie…” w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

 

Więcej [+]

 

 

 

 

Autor: Ewa Kula
Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016, godz. 11:26 - Ewa Kula