Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Kurator wystawy prof. Leszek Mądzik oraz Piotr Franaszek, Dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż pierwszej w tym roku wystawy plenerowej w Galerii Saskiej, obejmującej ekspozycję plakatów Michała Batorego, jednego z najbardziej cenionych współczesnych plakacistów.

Michał Batory jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1987 roku mieszka na stałe w Paryżu. Batory jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, a jego prace były wystawiane w licznych galeriach na całym świecie, m.in. w Les Arts Décoratifs czy Centre Georges Pompidou w Paryżu. W Polsce prace Michała Batorego są szerzej znane dzięki książkom wydawnictwa „Drzewo Babel...”, za którego całą wizualną oprawę artysta jest odpowiedzialny. I to właśnie nakładem tej oficyny ukazała się monografia prac artysty Grafika emocjonalna, na którą składa się 320 stron jego plakatów teatralnych, muzycznych, kulturalnych i społecznych, projektów okładek do płyt i książek a także fotografii.

Na wystawie w Lublinie zobaczymy ponad 70 prac artysty. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 31. maja 2015.

---

Galeria Saska kontynuuje działalność Galerii na Płocie, którą w 2014 roku prowadził Teatr Stary w Lublinie. Galeria została bardzo pozytywnie przyjęta zarówno przez mieszkańców jak i turystów odwiedzających Lublin. Ideą przyświecającą przedsięwzięciu jest stałe poszerzanie oferty kulturalnej miasta oraz angażowanie coraz szerszych kręgów mieszkańców do większego uczestnictwa w kulturze. Kuratorem wystaw jest prof. Leszek Mądzik. Od tego roku, nowym organizatorem wystaw w Galerii Saskiej jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wystawa została zrealizowana przy pomocy finansowej Miasta Lublin