Co trzecia z największych firm Europy Środkowo-Wschodniej pochodzi z Polski - wynika z zestawienia "Rz" i firmy doradczej Deloitte. Listę jako pierwsi poznali wczoraj goście Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Obrazek artykułu

Polskie firmy wyszły z cienia - 176 firm z Polski znalazło sie w gronie 500 największych przedsiębiorstw Europy Środkowo-Wschodniej.
Jest to efekt rozwoju ekonomicznego i politycznego regionu, przypisuje się to też zmianom w polityce - bardziej progospodarcze podejście przejawia coraz więcej rządów.
PKN Orlen jest największą firmą regionu, dalej znajdują się Telekomunikacja Polska i Polskie Sieci Energetyczne. Jednak zidentyfikowanym zagrożeniem staje sie przerost zatrudnienia - brak ekonomicznej efektywności pracowników.
Europa Środkowo-Wschodnia jest zagłębiem motoryzacyjnym, ale i nowych technologii.
Jednak cała Europa Środkowo-Wschodnia wciąż pozostaje w cieniu rosyjskich gigantów. Gdyby zostali oni brani pod uwagę to w pierwszej 20 znalazłoby się 13 firm z Rosji.
Raport przygotowało 15 redakcji ekonomicznych, a zostały ogłoszone na na uroczystej gali podczas XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Autor: DK
Żródło:www.kariera.com.pl

Autor: Marta Wziątek
Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010, godz. 14:03 - Dorota Maj