Filia KUL w Stalowej Woli ponownie znalazła się w gronie wyższych uczelni, które otrzymały dotację inwestycyjną z budżetu Województwa Podkarpackiego. W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie umowę o przyznaniu dotacji, w imieniu Uniwersytetu, podpisał Pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

Tegoroczna dotacja przeznaczona zostanie na zakup innowacyjnego i profesjonalnego urządzenia wykonującego pomiary analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Analizator jest urządzeniem diagnostycznym wykorzystywanym w pracy szpitali, gabinetów lekarskich oraz profesjonalnych gabinetów dietetycznych.

- Ze środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski kupimy najlepszy analizator jaki istnieje na rynku, dzięki temu nasza baza dydaktyczna, na nowo uruchamianym kierunku dietetyka, będzie jeszcze lepiej wyposażona - podkreśla Pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL. Jak dodaje, przyznanie grantu przez władze samorządowe wskazuje, że Filia KUL w Stalowej Woli jest w gronie instytucji naukowych realnie wpływających na rozwój nauki na Podkarpaciu. Jesteśmy ważnym partnerem w tym obszarze i to nas cieszy - podkreśla prof. Wyrostkiewicz.


Zakupione urządzenie wzmocni praktyczny proces kształcenia na kierunku dietetyka. Szczegóły dotyczące rekrutacji i aktualne informacje dla kandydatów na studia dostępne są na stronie kandydat.kul.pl

(fot. materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego/umwp.podkarpackie.pl)

Autor: Wojciech Wciseł
Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021, godz. 09:35 - Leszek Wojtowicz