Aktualności        

                                                                         ifrbanner_400

 

Filologia romańska: rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 trwa!

 

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji oraz ofertą studiów stacjonarnych na filologii romańskiej (I i II stopień). Nabór trwa do 18 września 2019.

 

 

Film „ENTRE CIEL ET GRAMMAIЯE” nagrodzony na festiwalu FrankoFilm

Z dumą informujemy, iż podczas finału XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm, który odbył się w dn. 23-26 maja br. w Zielonej Górze, film pt. „ENTRE CIEL ET GRAMMAIЯE” nakręcony przez członków i sympatyków Koła Naukowego Romanistów KUL otrzymał nagrody w dwóch kategoriach: Nagroda Publiczności oraz Nagroda Specjalna Instytutu Francuskiego w Polsce.

Serdecznie gratulujemy całej ekipie!

 

Link do filmu:

„ENTRE CIEL ET GRAMMAIЯE”  

 

Scenariusz i reżyseria: Roksana Słaby

Zdjęcia, dźwięk, montaż, kierownik produkcji: Mikołaj Kołodziejczyk

Aktorzy: Karol Niewiadomski, Roksana Słaby, Katarzyna Kargol, Piotr Michocki, Katarzyna Jakubowska, Michał Iwaniuk, Katarzyna Przygoda, Maria Dudzińska, Michał Wójcik, Karolina Dudek.

 

 

Atelier littéraire Gdańsk, 15-16 V 2019

 

W dniach 15-16 maja Karol Niewiadomski oraz Jakub Duralak wzięli udział w literackim atelier organizowanym przez Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, w ramach którego odbyło się spotkanie studentów polskich romanistyk z wybitnym francuskim pisarzem Patrick’iem Deville’m. W ramach konferencji romaniści mieli okazję poznać twórczość pisarza, zaprezentować ważniejsze wydarzenia historyczne od 1860 roku dla swojego regionu oraz odbyć warsztaty tłumaczeniowe. Więcej...

III miejsce Patrycji Puszkar w IV Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego

profeurope_lstZ przyjemnością informujemy, iż Patrycja Puszkar, studentka I roku filologii romańskiej (studia II stopnia) zdobyła III miejsce w IV Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego zorganizowanym przez XXIX LO im.cc. mjr H. Dekutowskiego ps. Zapora w Lublinie, PROF-EUROPE Oddział w Lublinie, Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy oraz Pracownię Dydaktyki Języków Romańskich UMCS.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Quêtes littéraires 9/2019

 

Zapraszamy do zapoznania się z zaproszeniem do publikacji w QL9/2019: Maître(s) et disciple(s) https://czasopisma.kul.pl/ql

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019, godz. 23:08 - Edyta Kociubińska