Konsultacje z rekruterami, rozmowy z przedstawicielami firm, warsztaty i inspirujące spotkania – wszystko to czeka na uczestników targów pracy. Warto przygotować się do wydarzenia i sprawdzić, jakie firmy zapowiedziały swój udział. Ważne, żebyś wiedział, w jakim celu wybierasz się na targi. Weź ze sobą CV, listę pytań do potencjalnego szefa oraz… dobry humor.

 

Poszukując pracy, nie warto liczyć wyłącznie na uśmiech losu. To, czy osiągniesz sukces, zależy w znacznej mierze od Twojego podejścia i przygotowania. Jeśli chcesz, by uczestnictwo w tragach pracy przyniosło Ci korzyści:

 

1. Zapoznaj się z programem wydarzenia

 

Ważne, żebyś wiedział, jacy wystawcy pojawią się na targach, a także co proponują organizatorzy. W trakcie takich wydarzeń odbywają się warsztaty, szkolenia i konsultacje. Możesz np. uczestniczyć w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie otrzymać informację zwrotną i materiał do dalszej pracy nad sobą. Zyskasz również okazję, by poznać firmy, które zaoferują Ci ciekawe możliwości rozwoju zawodowego. 

 

2. Wyznacz cele zawodowe

 

Dlaczego chcesz uczestniczyć w targach? Czy to, co oferują organizatorzy i wystawcy, pokrywa się z Twoimi celami zawodowymi? Ważne, żebyś wiedział, czego chcesz, ponieważ dzięki temu będziesz mógł selekcjonować informacje i dotrzeć do tych, które okażą się przydatne w Twojej sytuacji.

 

3. Zastanów się, o co chcesz zapytać pracodawców

 

W trakcie targów możesz nie tylko zaprezentować siebie, ale również bliżej poznać potencjalnego pracodawcę / pracodawców. Analiza danych na temat konkretnych firm pozwoli Ci sformułować bardziej szczegółowe pytania, które chciałbyś zadać. Szeroka wiedza o przedsiębiorstwie może okazać się atutem, który będziesz miał okazję wykorzystać podczas rekrutacji.

 

4. Stwórz CV

 

Ważne, żebyś miał przy sobie kilka egzemplarzy CV, które będziesz mógł wręczyć rekruterom. Dokument powinien być przejrzysty i schludny. Należy zamieścić w nim informacje istotne z punktu widzenia przyszłego pracodawcy. 

 

5. Zadbaj o wizerunek

 

Profesjonalny życiorys to jeden z istotnych elementów wizerunku przyszłego pracownika. Warto zatroszczyć się również o inne aspekty. Schludny, stonowany strój, kultura osobista i przyjazne usposobienie pozwolą Ci korzystnie się zaprezentować.

 

Tekst powstał we współpracy z pracuj.pl

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019, godz. 11:49 - Dorota Maj