Samochód zakupiony w ramach akcji JAZDA Z POMOCĄ

Samochód do transportu sanitarnego, zakupiony w ramach akcji JAZDA Z POMOCĄ, zainicjowanej przez KUL, służy już pacjentom i pracownikom Szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Wkrótce placówka otrzyma również dwa kardiomoniotry wraz z dodatkowym, specjalistycznym wyposażeniem. Łączna wartość pomocy w dla szpitala w ramach akcji to blisko 150 tys. zł.

 

Akcja JAZDA Z POMOCĄ rozpoczęła się 6 kwietnia. W ciągu zaledwie 9 dni w ramach zbiórki na portalu zrzutka.pl została zgromadzona suma potrzebna na zakup samochodu do transportu sanitarnego (99 980 zł). 23 kwietnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński przekazał samochód Dyrektorowi Szpitala Tadeuszowi Duszyńskiemu. Akcja trwała jednak nadal. Ostatecznie zbiórka na zrzutka.pl zakończyła się kwotą 124 600 zł. Pojedyncze wpłaty wpłynęły również na konto Fundacji Rozwoju KUL, a ponad 20 tys. zł przekazał Uniwersytet wraz z przyjaciółmi. Dzięki temu możliwy stał się zakup dodatkowego sprzętu. Zgodnie z życzeniem dyrekcji do szpitala w najbliższym czasie trafią również dwa specjalistyczne kardiomonitory ze specjalistycznym wyposażeniem. Ich wartość to prawie 47 tys, zł.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – pracownikom i studentom KUL, przyjaciołom Uniwersytetu, firmom i osobom prywatnym, a także artystom – Stanisławowi Soyce i Krzysztofowi Zalewskiemu, którzy wsparli akcję. Wszystkim  chcemy zadedykować słowa naszego wieloletniego profesora św. Jana Pawła II:  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020, godz. 12:36 - Leszek Wojtowicz