Konferencja „Biografistyka a pedagogia (życia) – teoria i praktyka”

plakat_bap_internetKatedra Biografistyki Pedagogicznej KUL oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na VI Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki” na temat: „Biografistyka a pedagogia (życia) – teoria i praktyka”, która odbędzie się 26-27 kwietnia 2018 r.

 

Celem konferencji jest poznanie i ukazanie dorobku tych, którzy badając biografie, podkreślają i wykorzystują ich formacyjny, edukacyjny, wychowawczy czy terapeutyczny wymiar. Pragniemy, aby zarówno „młodzi”, jak i doświadczeni badacze mieli tu okazję przedstawienia swoich biograficznych odkryć i poznania tych, którzy prowadzą podobne badania lub w praktyce edukacyjnej i wychowawczej wykorzystują badania biograficzne, aby spotkanie było dla wszystkich uczestników konferencji inspiracją do nowych poszukiwań i odkryć.

Chcemy również uwrażliwić nie tylko badaczy biografii, ale także nauczycieli, pedagogów czy wychowawców na fakt, że w badaniach biograficznych najważniejsze jest poznanie biografii, historii człowieka, która staje się inspiracją do poszukiwania dróg rozwoju, edukacji i przemiany życia, do uczenia się z biografii własnej i historii życia innych ludzi.

 

Z okazji 100-lecia KUL w ramach konferencji ks. Stanisław Drąg, który w latach 1968-1970 studiował na KUL, zaprezentuje wystawę ikon „Kolorami pisane Imię Boga”.

Ks. Drąg urodził się w 1941 r. w Kałkowie koło Ciepielowa. W 1966 r. otrzymał święcenia kapłańskie w Radomiu. Po roku pracy duszpasterskiej w parafii Skrzynno podjął studia teologiczne na KUL (1968-1970). Równocześnie uczęszczał na wykłady z historii sztuki, a także zajęcia z rysunku i kompozycji u prof. Antoniego Michalaka z Kazimierza Dolnego. Konserwacji zabytków uczył się u prof. Rudolfa Kozłowskiego – kustosza Wawelu. Pisał: „Tu wszystko się zaczęło – na studiach w Lublinie pisałem już ikony”.

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018, godz. 11:24 - Grzegorz Tutak

Utworzenie: 2018-04-24