Szanowni Państwo,


Sekcja Historii Najnowszej Koła Naukowego Historyków Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Studentów Europeistyki specjalności Wiedza o Holokauście i totalitaryzmach "Memento" mają zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Studencko – Doktorancką Konferencję Naukową „Kryzys człowieczeństwa? Ludobójstwa w XX wieku”.  Odbędzie się ona w dniach 10-11 kwietnia 2014 r. w Krakowie, w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Zaproszenie kierujemy nie tylko do studentów historii, pragniemy na problem ludobójstw spojrzeć z różnych perspektyw, na przyczyny i skutki tego problemu, obecność w kulturze i sztuce, co sprawi, że ta niezwykle trudna problematyka zostanie zaprezentowana szerszemu gronu odbiorców.  Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zostanie zauważona w środowisku młodych badaczy. Pragniemy również nadmienić, że do współpracy zaprosiliśmy badaczy z wielu ośrodków i instytucji, nad całością przedsięwzięcia czuwają również pracownicy naukowi Insytutu Historii UJ, jak również Instytutu Europeistyki UJ. Planowana jest także publikacja pokonferencyjna.


        Na zgłoszenia czekamy do 7 marca 2014 r., prosimy o przesyłanie formularzy zgłoszeniowych na adres sekcjahistoriinajnowszej@onet.pl. Opłata konferencyjna wynosi 70 zł.


W imieniu Organizatorów
 Justyna Gałuszka

 

Formularz

Autor: Krzysztof Osewski
Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015, godz. 21:55 - Krzysztof Osewski