W czartek z samego w rana udaliśmy się na konferencję podsumowywującą projekt Kajakowy Patrol św. Franciszka, w którym to członkowie naszego Koła brali czynny udział jako trenerzy przyrodniczy.

Na Konferencję wybraliśmy  się razem z naszym Kuratorem mgr Krzysztofem Wojciechowskim oraz w następującym składzie: Karolina Będer, Karolina Pietrzykowska, Tomasz Sławiński oraz Feliks Zachwieja.

 

 

"To szczególne, bo ostatnie, spotkanie z przedstawicielami mediów, instytucji wspierających i patronujących całemu przedsięwzięciu. Żal będzie się rozstać…

 

Wzruszenie malowało się na twarzach zgromadzonych w budynku Ministerstwa Środowiska – koordynatora projektu, przedstawicieli Grupy Pokazowej, księgowej, przedstawicieli partnerów i instytucji patronujących – m.in. Koła Naukowego Studentów Ochrony Środowiska, PZW, PZK, CIoŚ, Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i Kings Group.

 

Serdeczną atmosferę podkreślała prezentacja zdjęć przygotowana przez koordynatora projektu – Rafała Siwka. Ciepłe słowa prelegentów, p. Krzysztofa Wojciechowskiego, p. Cezarego Starczewskiego i p. Antoniego Kustusza, tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że coraz większej liczbie ludzi zależy na środowisku a NFOŚiGW, wspierając projekty edukacyjne, „robi kawał dobrej roboty”." -

 

Możemy przeczytać na stronie Kajakowego Patrolu. Nam również będzie żal się rozstawać, ale miejmy nadzieję, że nie na długo i znów będziemy mogli ruszyć do wspólnej akcji:)

 

 

Wszystkie warsztaty zarówno w szkołach jak i podczas spływu naświetliły problem zanieczyszczenia rzek jako realnego zagrożenia środowiska i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, mediów jak i wielu innych osób zaangażowanych w projekt. 

 

Podczas warsztatów członkowie Koła Naukowego Studentów Ochrony Środowiska KUL JP II, mieli możliwość wykazania się doświadczeniem nabytym podczas studiów i zdobyciem nowego doświadczenia w prowadzeniu zajęć edukacyjnych, co napewno przyda się w przyszłości. 

 

Cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy uczestniczyć w tym Projekcie i oczywiście chętnie weźniemy udział w kolejnych przedsięwzięciach.

 

Po konferencji mogliśmy wrzucić coś na ząb i porozmawiać w miłej atmosferze:)

 

 

Nie żegnamy się z Kajakowym Patrolem św. Franciszka i z Lucjuszem, mówimy do zobaczenia w niedługim czasie:)

 

 

 

http://kajakowypatrol.pl/wydarzenia/ostatnia_konferencja.html Kajakowy Patrol św. Franciszka

 

http://www.mos.gov.pl/artykul/7_aktualnosci/17135_skarby_polskich_rzek.html Strona Ministerstwa

Autor: Feliks Zachwieja
Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011, godz. 14:03 - Feliks Zachwieja