Aktualności

Konferencja „Terminy i relacje wokół chleba w tekstach dwujęzycznych”

Instytut Językoznawstwa KUL, Centre d’Études Linguistiques – Corpus, Discours et Sociétés (UR CEL) Université Jean Moulin Lyon 3 oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową z cyklu TermRelatio „Terminy i relacje wokół chleba w tekstach dwujęzycznych” (Termes et relations autour du pain dans les textes bilingues), która odbędzie się  26 - 27 sierpnia 2022 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW- 408.

Cykl sympozjów "Terminy i relacje", organizowanych od 2011 roku, ma na celu utworzenie przestrzeni wymiany doświadczeń między specjalistami różnych dziedzin, językoznawców i tłumaczy, tak aby umożliwić wymianę doświadczeń odnośnie do terminologii i tłumaczenia tekstów specjalistycznych. Celem 6 edycji sympozjum z cyklu "Terminy i relacje" jest zwrócenie uwagi na wyrażenia językowe – dwujęzyczne terminologie i tłumaczenia – w zależności od różnych aspektów rzeczywistości (ziemska, ludzka, Boża) związanej z chlebem i jego miejsca we współczesnej kulturze narodów oraz ich historii.

Konferencję Patronatem Honorowym objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 

Program