Katedra pedagogiki pastoralnej i teologii wychowania Instytutu Pedagogiki WZPiNoS KUL wraz z redakcją wydziałowego kwartalnika „Społeczeństwo i Rodzina”, Instytutem Teologicznym im. bł. Wincentego Kadłubka w Sandomierzu, Dziełem Biblijnym im. św. Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej i Radomskiej, Instytutem Teologicznym im. św. Józefa Bilczewskiego Archidiecezji Lwowskiej obrządku łacińskiego we Lwowie (Ukraina) zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pod patronatem Polskiego Towarzystwa Teologicznego: „Zdrowa rodzina – zdrowe społeczeństwo” – interdyscyplinarna refleksja na kanwie adhortacji apostolskiej papieża Franciszka Amoris Laetitia. Odbędzie się ona 26 listopada 2016 roku (sobota) w Campusie KUL w Stalowej Woli na zakończenie Jesiennego Tygodnia Biblijnego Diecezji Sandomierskiej.

 

Zobacz program konferencji.

 

Podczas konferencji od godziny 11.30 do 13.30 odbędą się Certyfikowane Warsztaty Metodyczne „Agresywne gry komputerowe oraz ryzykowne zachowania w sieci – wpływ na rozwój emocjonalny, zdrowie psychiczne i zachowania społeczne”. Program przygotowany został przez WZPiNoS KUL w Stalowej Woli i Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie. Warsztaty poprowadzą: prof. Mariusz Jędrzejko z CPS wraz z zespołem: mgr Leszkiem Roszczenko i mgr Agnieszką Taper.

W programie:

► technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny i poznawczy – wprowadzenie do problemu

sieciowa aktywność nastolatków – kluczowe trendy

► ryzykowne zachowania w sieci – charakterystyka problemów i zagrożeń

► gry komputerowe w perspektywie pedagogicznej – potencjały i zagrożenia

► najpopularniejsze gry komputerowe – analiza socjopedagogiczna – co jest rozwojowe, a co regresyjne

► delegacje profilaktyczne

Warsztaty są bezpłatne, ale o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń do 22 XI pod adresem: pedagogikasw@kul.lublin.pl

 

Autor: Rafał Podleśny
Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016, godz. 20:42 - Rafał Podleśny