Bieżące

18.05.2013 - 19.05.2013

"Tango" - premiera spektaklu

19 maja 2013 r. Teatr Enigmatic zaprasza na premierę "Tanga" Sławomira Mrożka - Stara Aula KUL, godz. 17.00.

W dniach 18-19 maja 2013 r. Chór KUL wystąpi z koncertami w Bazylice Archikatedralnej Obrządku Łacińskiego we Lwowie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. W Katedrze Lwowskiej, w której w XVII wieku składał śluby król Jan Kazimierz, zabrzmi muzyka kompozytorów: G. G. Gorczyckiego, K. Kurpińskiego, F. Nowowiejskiego, M. K. Ogińskiego, A. Brucknera, G. Rossiniego, J. Ruttera. Partie fortepianowe wykona Anna Kabulska, dyrygent prof. Grzegorz Pecka.

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli, Stowarzyszenie Absolwentów Uczelni Petersburskich i Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli zapraszają do udziału w konkursie rysunkowym pt. Bohaterowie rosyjskiej literatury w oczach dzieci świata. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat.

W dniach 27-28 maja 2013 r. w Baranowie Sandomierskim w Zespole Zamkowo-Pałacowym Katedra Finansów i Prawa Finansowego KUL współorganizuje wraz z WSA w Lublinie, Urzędem Skarbowym w Łęcznej, Powiatem Łęczyńskim oraz Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie konferencję naukową pt. Stanowienie i stosowanie prawa podatkowego w Polsce. Rozstrzygnięcia w prawie podatkowym.

Koło Doktorantów KUL, Samorząd Doktorantów UMCS, Zakład Literatury Staropolskiej UMCS oraz Katedra Literatury Staropolskiej KUL w dniach zapraszają 3-4 czerwca 2013 r. na ogólnopolską konferencję Literatura, historia i sztuka epok wczesnonowożytnych. 

Program

2 kwietnia 2013 r. zostało otwarte w KUL pierwsze w Polsce akredytowane Centrum Egzaminacyjne Madryckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (Cámara de Madrid).  

 

Centrum przeprowadza sesje egzaminacyjne w zakresie języka hiszpańskiego z obszaru biznesu, turystyki i nauk medycznych, mające na celu uzyskanie certyfikatów z języka hiszpańskiego komunikacji zawodowej na różnych poziomach biegłości językowej (B2-C2).

Ex Thesauro Universitatis - plakat w pliku pdf

Ks. prof. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Pan Krzysztof Kornacki, Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zapraszają na wystawę zbiorów sztuki KUL - Ex Thesauro Universitatis - w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

 

Wystawa czynna
12 kwietnia - 31 sierpnia 2013

06.02.2013 - 28.03.2014

Wygraj indeks na Administrację!

Wygraj indeks na AdministracjęInstytut Administracji KUL organizuje Konkurs na pracę pisemną pt. Funkcjonowanie wybranej instytucji publicznej w Polsce oraz II-gi Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej, który zostanie przeprowadzony 28 marca 2014 r. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat struktur administracji publicznej w Polsce oraz zachęcenie ich do rozwijania umiejętności indywidualnego poszukiwania informacji w tym zakresie, czy też proponowania zmian w ich funkcjonowaniu.

Wkrótce

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Rekrutacja zimowa na KULJuż 11 stycznia rozpocznie się rekrutacja zimowa na KUL. W tym roku będzie ona prowadzona na dwa kierunki studiów inżynierskich II stopnia:

 

Więcej

kul_plakat_2021_tydzien_modlitw_1-1 „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał  tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony od 18 do 25 stycznia 2021 r. Tradycyjne w jego archidiecezjalne obchody włącza się Sekcja Ekumenizmu KUL.

 

Centralne nabożeństwo w archidiecezji lubelskiej odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 17.00 w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL. Kazanie wygłosi prawosławny ordynariusz lubelsko-chełmski abp Abel (link do transmisji nabożeństwa).

 

Codziennie (19 - 25 stycznia) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie odprawiana Eucharystia, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary (link do transmisji). W środę, 20 stycznia odbędzie się sesja naukowa online "Ekumenizm papieża Franciszka”, która rozpocznie się o godz. 10.00 (link do transmisji).

 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL. 

 

Program Dni

 

Więcej