Bieżące

Katedra Pedagogiki Społecznej KUL zaprasza 12 maja 2014 r. na III Uniwersyteckie Seminarium Pedagogiki Społecznej pt. Nauki społeczne wobec współczesnych wyzwań.

YLS3_2Instytut Filologii Angielskiej KUL zaprasza 12 maja 2014 r. do udziału w konferencji językoznawczej Young Linguists' Seminar III: New Voices in Semantics and Pragmatics, skierowanej do młodych naukowców specjalizujących się w różnych dyscyplinach językoznawczych - Kolegium Jana Pawła II, s. C-911, godz. 10.00.

11.05.2014 - 12.05.2014

Na ratunek cerkwi w Kniaziach

KniazieInstytut Historii Sztuki KUL zaprasza 12 maja 2014 r. miłośników sztuki cerkiewnej na otwarte spotkanie z Anetą Siemieńską nt. Na ratunek cerkwi w Kniaziach - Gmach Główny KUL, s. 240, godz. 18.00.

Spotkanie towarzyszy wystawie „OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski”.

dedecius_www

Instytut Filologii Germańskiej KUL, Biblioteka Uniwersytecka KUL, Deutsches Polen-Institut Darmstadt oraz Robert Bosch Stiftung zapraszają 12 maja 2014 r. na sesję translatorską pt. KULturotwórcza rola przekładu literatury polskiej na język niemiecki, z udziałem Laureata Nagrody im. Karla Dedeciusa, dr. Tadeusza Zatorskiego - Czytelnia Teologiczno-Filozoficzna BU KUL, godz. 10.00.

 

Sesja towarzyszy wystawie „Nagroda im. Karla Dedeciusa”, zorganizowanej z okazji 90. urodzin Tłumacza i Krzewiciela kultury i literatury polskiej w Niemczech. Wystawę można oglądać do 14 maja 2014 r. w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (IV piętro).

 

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures pt. The Search for Truth in Philosophy and Literature, które odbędą się w dniach 12-17 maja 2014 r. Autorem wykładów jest Profesor Stephen Chamberlain (Rockhurst University, Kansas City, USA).

Sekcja Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Koła Naukowego Studentów Prawa KUL zaprasza studentów uczelni wyższych z całej Polski do udziału w konferencji naukowej pt. Na granicy prawa i medycyny czyli współczesne problemy prawa medycznego i farmaceutycznego, która odbędzie się 12 maja 2014 r. - Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Katedra Filozofii Kultury KUL oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii Chrześcijańskiej”, Gilson Society i Adler Institute z USA zapraszają 12 maja 2014 r. na XIII Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu, nt. Jan Paweł II wobec totalitaryzmów.

05.05.2014 - 12.05.2014

Lubelskie Dni Informatyki 2014

6 maja 2014 r. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędą się Lubelskie Dni Informatyki, organizowane przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków KUL. 12 maja odbędzie się powiązana z Dniami Konferencja Informatyczna CHECK IT. PLAKAT

W dniach 23 kwietnia - 25 lipca 2014 r. Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę pt. Nie lękajcie się świętości" Jan Paweł II święty pośród nas... - ul. Chopina 27, IV piętro.

 

Scenariusz wystawy:
1. Narodziny dla nieba (śmierć Jana Pawła II, 2.IV.2005)
2. Pożegnanie z ziemskim domem (pogrzeb)
3. Papież wysłuchanych modlitw (cuda)
4. Błogosławiony, który przyszedł w imię Pańskie (beatyfikacja)
5. Modląc się z bł. Janem Pawłem II... (kult)
6. Blask świętości (kanonizacja)

Instytut Historii Sztuki KUL we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, zaprasza w ramach przygotowań do uroczystości kanonizacyjnych, na wystawę OPUSZCZONE - RATOWANE greckokatolickie zespoły cerkiewne południowo - wschodniej Polski, autorstwa dr Moniki Rzepiejewskiej pracownika naukowego ASP - 26 marca - 20 maja 2014 r., atrium Collegium Norwidianum.

 

Wystawie towarzyszą spotkania o tematyce okołocerkiewnej.

Instytut Filologii Angielskiej KUL zaprasza na comiesięczne konferencje językoznawcze organizowane przez pracowników i doktorantów Instytutu.

 

Wkrótce

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Rekrutacja zimowa na KULJuż 11 stycznia rozpocznie się rekrutacja zimowa na KUL. W tym roku będzie ona prowadzona na dwa kierunki studiów inżynierskich II stopnia:

 

Więcej

kul_plakat_2021_tydzien_modlitw_1-1 „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał  tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzony od 18 do 25 stycznia 2021 r. Tradycyjne w jego archidiecezjalne obchody włącza się Sekcja Ekumenizmu KUL.

 

Centralne nabożeństwo w archidiecezji lubelskiej odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 17.00 w archikatedrze lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL. Kazanie wygłosi prawosławny ordynariusz lubelsko-chełmski abp Abel (link do transmisji nabożeństwa).

 

Codziennie (19 - 25 stycznia) o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL będzie odprawiana Eucharystia, podczas której przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich będą dzielić się swoim świadectwem wiary (link do transmisji). W środę, 20 stycznia odbędzie się sesja naukowa online "Ekumenizm papieża Franciszka”, która rozpocznie się o godz. 10.00 (link do transmisji).

 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL. 

 

Program Dni

 

Więcej