W piątek 11 października wybraliśmy się do jednego z 17 parków krajobrazowych położonych na lubelszczyźnie - Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego podziwiać uroki naszej polskiej złotej jesieni. Park ten został utworzony w 1990 roku i obejmuje powierzchnię ponad 124 km2 poprzecinaną malowniczymi wąwozami. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy w położonym 35 kilometrów od Lublina Krzczonowie skąd udaliśmy się do pierwszego rezerwatu przyrody jaki mieliśmy w planach odwiedzić – „Las Królewski”.


Główną atrakcją tego największego rezerwatu  na terenie parku jest „śmierdzące źródełko” (które o czym się przekonaliśmy - cuchnące jest tylko z nazwy:) ) oraz cieszynianka wiosenna, której kwitnącej już nie mogliśmy podziwiać. Następnie wędrując przez malowniczy Las Królewski poprzecinami licznymi wąwozami, które nadają temu miejscu niesamowity urok dotarliśmy do 2 punktu naszej małej podróży czyli kolejnego rezerwatu przyrody – tym razem był to rezerwat Olszanka.


Stąd udaliśmy się do poblisko położonego „Chmielu”, którego dęby imponującej wielkości zachwyciły nas wszystkich.


Wędrując przez rezerwat „Chmiel” można poczuć się prawie tak jak w Puszczy Białowieskiej – a to zasługa prawie 200-letniego drzewostanu dębu szypułkowego. Był to ostatni punkt naszej kilkugodzinnej przyrodniczej wędrówki. Zmęczeni ale zachwyceni pięknem krzczonowskiej przyrody wróciliśmy do Lublina.
Więcej zdjęć w naszej galerii oraz na naszym profilu na facebooku!

www.facebook.com/knsos

Autor: Angelika Żurawska
Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013, godz. 22:56 - Angelika Żurawska