Chyba nie ma lepszego momentu na to, żeby potwierdzić  trafność nazwy KUL CAN – Centrum AKTYWIZACJI Osób z Niepełnosprawnością. Bo przecież nie jest prawdą, że podopieczni KUL CAN oczekują tylko na pomoc. Pomagać innym możemy wszyscy i właśnie nadarza się ku temu świetna okazja. Z powodu odwołania zajęć wielu z Was wróciło do swoich miejscowości. Z pewnością znacie tam osoby starsze, samotne, mające trudności wynikające z niepełnosprawności. Jak możecie im pomóc?  Wystarczy zadzwonić, zapytać jak sobie radzą i po prostu porozmawiać. A jeśli potrzebna jest pomoc, koniecznie zachęcić do   zadzwonienia na numer:

 

22 267 17 17

 

To numer infolinii dla osób potrzebujących pomocy. Jak to działa? Należy podać swój kod pocztowy i na jego podstawie konsultant wyszukuje najbliższych wolontariuszy. Osoba potrzebująca dostaje numer telefonu wolontariusza, którego informuje o tym jaka pomoc jest potrzebna. I tyle! Niby tak mało a przecież tak dużo!

 

Pozdrawiamy wszystkich
Bogusław Marek i zespół KUL CAN

 

P.S. Wiadomość o infolinii  przekazała nam zaprzyjaźniona z KUL CAN Hanna Pasterny z organizacji CRIS (Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych). Dziękujemy!

 

Zadanie dla bardziej ambitnych „kulcanowiczów”: Aplikacja „Ihelpyou” pozwala na samodzielne znalezienie wolontariusza deklarującego gotowość pomocy w konkretnych sprawach, podzielonych na kilka kategorii. Moglibyście pomóc osobom mniej wprawnym w korzystaniu ze smartfona w znalezieniu wolontariusza 'wyspecjalizowanego' w wyprowadzaniu psa albo w robieniu zakupów! Powodzenia!

Autor: Andrzej Matys
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020, godz. 14:01 - Andrzej Matys