Po całym roku intensywnych przygotowań, zawodnicy i zawodniczki KUL wzięli udział w turnieju tenisowym, który został rozegrany w minioną niedzielę. Jak przebiegała rywalizacja?

 

12.05.2013 r. rozegrany został turniej tenisa ziemnego sekcji AZS KUL w grze pojedynczej. W zawodach wzięło udział 18 zawodników, którzy rozgrywali mecze systemem mieszanym tj. pucharowym i grupowym do minimum 2 przegranych spotkań. Ogółem rozegrano 30 meczów singlowych. 

 

Turniej odbywał się w miłej atmosferze i duchu fair play oraz sprzyjał integracji uczestników sekcji tenisa AZS KUL. Turniej kobiet i mężczyzn przebiegał równolegle na 4 kortach. Turnieje sekcji AZS KUL mają już swoją tradycję, gdyż był to 3 taki turniej od kiedy reaktywowano tenis na Uczelni (przed wojną grali na KUL-u bracia Martyniakowie), w tym 1 turniej kobiecy. Poprzednio wygrywali go czołowi zawodnicy sekcji - uczestnicy Akademickich Mistrzostwach Europy i medaliści Akademickich Mistrzostw Polski a także Mistrzostw Polski Szkół Wyższych.

 

Wyniki turnieju kobiet

 

Sekcja I:

1. Karolina Wrzesień

2. Martyna Tomczak

3. Joanna Bielecka

 

Sekcja II:

1. Renata Respondek

2. Anna Arciczewska

3. Wioletta Woźniak

 

Wyniki turnieju mężczyzn

 

Sekcja I:

1. Konrad Warzocha

2. Igor Pluciński

3. Jakub Sroka

 

Sekcja II:

1. Robert Król

2. Norbert Dworak

3. Marek Kusyk

 

Jarosław Dobosz

 

Serdecznie dziękujemy trenerowi, mgr Jarosławowi Doboszowi za cały rok wytężonej pracy nad naszym rozwojem sportowym, a w efekcie finalnym, za profesjonalne podejście do niedzielnych zawodów. Życzymy podobnej determinacji w przyszłym roku akademickim, a wszystkim uczestnikom turnieju dużo sukcesów i powodzenia w zbliżających się zawodach AMWL i AMP!

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013, godz. 23:38 - Renata Respondek