Aktualności / Wydarzenia

KUL w rankingu World’s Top 2% Scientists 2023

W prestiżowym gronie najwyżej cytowanych naukowców na świecie według rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 znaleźli się badacze z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Ranking World’s Top 2% Scientists obejmujący najbardziej wpływowych naukowców z całego świata przygotowywany jest przez naukowców ze Stanford University we współpracy z wydawnictwem Elsevier BV i firmą SciTech Strategies, Inc.

Ranking World’s Top 2% Scientists, obejmujący ścisłą światową czołówkę naukową, został opracowany w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy, zgromadzony w bazie Scopus. Naukowcy oceniani byli w oparciu o m.in. takie kryteria bibliometryczne, jak całkowita liczba cytowań, indeks Hirscha (h-index), skorygowany o współautorstwo indeks Schreibera (Schreiber co-authorship adjusted index, tj. hm-index), pozycja i rola autora wśród współautorów publikacji (pierwsze, ostatnie miejsce) czy liczba artykułów.

W 2023 roku opublikowano dwa rankingi - pierwszy uwzględnia dorobek naukowy badaczy z okresu od początku ich kariery naukowej do końca 2022 roku (uwzględniając zarówno osoby aktywne, jak i te, które zakończyły już swoją karierę), a drugi - dorobek naukowy w 2022 roku.

W rankingu World’s Top 2% Scientists 2023 znalazły się badaczki z KUL:

  • dr hab. Agata Błachnio, prof. KUL,

    Katedra Psychologii Emocji i Motywacji, Instytut Psychologii, Wydział Nauk Społecznych

  • dr hab. Aneta Przepiórka, prof. KUL,

    Katedra Psychologii Emocji i Motywacji, Instytut Psychologii, Wydział Nauk Społecznych

  • dr Iwona Zwolak -

    Katedra Biomedycyny i Badań Środowiskowych, Instytut Nauk Biologicznych, Wydział Medyczny

Serdecznie gratulujemy!

 

Szczegółowe rankingi można znaleźć na stronie internetowej:

https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6