Letnia Akademia Kompetencji to cykl bezpłatnych warsztatów prowadzony przez doradców zawodowych Biura Karier KUL. Celem tego wydarzenia jest wsparcie młodych ludzi w procesie poszukiwania pracy i zdobywaniu kompetencji oczekiwanych przez pracodawców.

 

Możesz wziąć udział w każdym z proponowanych warsztatów lub w pojedynczym wydarzeniu. Wystarczy, ze wybierzesz interesujący Cię temat/tematy i zapiszesz się przez Portal Kariery. Uczestnicy każdego warsztatu otrzymają certyfikat potwierdzający udział w warsztacie.

 

 

Kalendarz Letniej Akademii Kompetencji

Termin

Miejsce

Temat

Zakres warsztatów

16.07.2019 r.

10:00 – 13:00

137 GG

Twoja wizytówka zawodowa, czyli jak stworzyć profesjonalne CV

Chcesz rozpocząć poszukiwanie praktyki, stażu lub pracy? Skończyłeś studia i zaczynasz karierę  zawodową? Pomożemy Ci przygotować Twoje CV tak, abyś odniósł sukces rekrutacyjny!! Sumienne przygotowanie dokumentów aplikacyjnych jest kluczem do sukcesu. Naucz się z pomocą specjalisty sporządzać profesjonalne CV. Podczas warsztatu poznasz "krok po kroku" konstrukcje CV, dowiesz się jakie są powszechnie popełniane błędy, a także poszerzysz wiedzę na temat wizualnej prezentacji dokumentów. Poznasz także zasady kształtowania marki osobistej na portalach takich jak LinkedIn i GoldenLine. Na zajęciach dowiesz się co w CV jest ważne, a co jest zbędne. Będzie dużo praktycznych uwag oraz każda osoba otrzyma Feedback odnośnie swojego CV (zabierz swój wydrukowany dokument na warsztat).

17.07.2019 r.

10:00 – 13:00

137 GG

BezBłędna rozmowa kwalifikacyjna

Wizja rozmowy o pracę powoduje u Ciebie niepokój? Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej z pewnością chciałbyś wiedzieć jakiej odpowiedzi na zadane pytania oczekuje rekruter. Podczas naszego warsztatu dowiesz się jakie pytania najczęściej padają na rozmowie o pracę i jakie jest ich drugie dno, jak opanować stres towarzyszący rozmowie rekrutacyjnej i jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i wykorzystać mowę ciała podczas spotkania z rekruterem. Rozmowa kwalifikacyjna jest procesem złożonym, dynamicznym i pełnym niespodzianek, dlatego warsztat jest wzbogacony o symulację rozmowy kandydata z rekruterem.

23.07.2019 r.

10:00 – 13:30

137 GG

Assessment Center – czyli o „testowaniu w działaniu” kandydata

Assessment Center – to metoda selekcji kandydatów do pracy. Jest także wykorzystywana do celów rozwojowych, m.in. do identyfikacji potencjału oraz rozwoju pracowników (Development Center). Podczas warsztatów oprócz porcji fachowej wiedzy weźmiesz udział w przykładowej sesji AC, dzięki czemu dowiesz się jakich zadań możesz się spodziewać w trakcie sesji AC. Warsztaty te to doskonała okazja na zweryfikowanie swoich zdolności interpersonalnych takich jak: praca w zespole, komunikacja, asertywność, umiejętność pracy pod presją czasu. Minimalna liczba uczestników: 6 osób.

19.08.2019 r.

10:00 – 12:00

137 GG

Jak szukać, żeby znaleźć – aktywne metody poszukiwania pracy

Sukces, jakim będzie znalezienie pracy, zależy od Twojej aktywności. Naucz się, jak i gdzie efektywnie szukać zatrudnienia! Poznaj standardowe i kreatywne metody poszukiwania pracy. Odkryj siłę networkingu oraz korzyści z posiadania konta na portalach biznesowych. Dodatkowo zdobędziesz wiedzę z zakresu podstawowych przepisów z zakresu Kodeksu Pracy.

20.08.2019 r.

10:00 – 12:00

137 GG

Jak napisać zabójcze CV i jeszcze lepszy list motywacyjny?

Pisanie CV jest dla Ciebie udręką? Wysyłasz setki dokumentów aplikacyjnych, a telefon milczy? Przyjdź na warsztaty pisania CV i listu motywacyjnego i stwórz dokumenty, które skradną serce każdego rekrutera. Celem szkolenia jest nabycie umiejętności poprawnego pisania dokumentów aplikacyjnych, jako istotnego elementu budowania marki osobistej na rynku pracy.

26.08.2019 r.

10:00 – 14:00

137 GG

Budowanie marki osobistej – w oparciu o metody coachingowe

 

Każda osoba niezależnie od tego, kim jest, gdzie mieszka, jaki zawód wykonuje ma własną markę osobista. Nasza marka osobista może być bardzo cenna. Jak sprawić, aby tak się stało? Zapraszamy na warsztaty inspirujące realizowane metodą coachingową. Minimalna liczba uczestników szkolenia: 6 osób

27.08.2019 r.

10:00 – 12:30

137 GG

Zarządzanie czasem

Zarządzanie sobą w czasie to umiejętność, która jest dziś bezcenna. To jak organizujemy sobie czas definiuje nasze sukcesy osobiste i zawodowe. Dlatego warto nauczyć się prawidłowego określania celów oraz skutecznego planowania. W czasie warsztatu poznasz reguły i normy dotyczące efektywnego zarządzania czasem, dowiesz się jak radzić sobie ze złymi nawykami i złodziejami czasu. Poznasz zasady formułowania celów i właściwego planowania oraz narzędzia usprawniające zarządzanie czasem.

23.09.2019 r.

10:00 – 12:00

137 GG

Elementy prawa pracy: prawa i obowiązki pracownika, umowa o pracę i inne formy zatrudnienia

Zakres tematyczny warsztatów: prawa i obowiązki pracownika, umowa o pracę i inne formy zatrudnienia (umowa zlecenia; umowa o dzieło; umowa o dzieło z przekazaniem praw autorskich; kontrakt B2B), mobbing w pracy - jak go rozpoznać i jak mu przeciwdziałać, case study, sesja pytań i odpowiedzi (Q&A), indywidualne konsultacje.

24.09.2019 r.

10:00 – 12:00

137 GG

„Rekrutacyjny savoir – vivre w pigułce”

Kiedyś tajniki savoir-vivre’u były domeną wyższych sfer. Dziś znajomość reguł grzeczności już na etapie poszukiwania pracy jest jednym z podstawowych oczekiwań pracodawcy. Czy wiesz, jak dobrze wypaść w trakcie rekrutacji? Warsztat ma służyć nabyciu wiedzy i umiejętności dotyczących skutecznej autoprezentacji oraz budowania pozytywnego wizerunku w celu zwiększenia swoich szans w procesie rekrutacji (począwszy od korespondencji elektronicznej z pracodawca, a skończywszy na odpowiednim zachowaniu i stroju podczas rozmowy o pracę).

 

 


 

UWAGA! NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY  WYŁĄCZNIE PRZEZ PORTAL KARIERY!

1 | Zaloguj się do Portalu Kariera: https://portalkariery.kul.pl/pl

2 | W Portalu Kariery w menu bocznym przejdź do kalendarza Wydarzeń (miesiąc lipiec, sierpień, wrzesień). Kolorem niebieskim oznaczone są wydarzenia dostępne w danym miesiącu.

3 | Aby się zapisać na wydarzenie naciśnij „Szczegóły”, a następnie przycisk „Aplikuj”. Po zaaplikowaniu otrzymasz komunikat „Twoja aplikacja została przesłana”.

 

Uwaga! Po wyczerpaniu limitu miejsc na szkolenie nie będzie możliwe automatyczne zapisanie się na szkolenie! Możesz zapisać się na listę rezerwową. W tym celu skorzystaj z komunikatora na Portalu Biura Karier KUL.

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019, godz. 12:26 - Marta Szymańska-Jarosz