Szanowni Państwo!

 

Tydzień Filozoficzny na KUL jest poważną, cykliczną imprezą naukową o ustalonej renomie, której tegoroczna - już LXI edycja! - odbędzie się w dn. 8-11 kwietnia 2019 r. pod nazwą "Rzeczywistość - myśl - działanie".

 

Konferencja, którą organizujemy, wpisuje się w trwające obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę, stulecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz stulecia Koła Filozoficznego Studentów KUL.

 

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią wyższą naszego regionu, nieustannie pozostaje kolebką i ostoją nauki, kultury i polskości, czego świadectwo dawali nieraz w trudnych próbach historii jego pracownicy, absolwenci i studenci. Wydział Filozofii jest najbardziej prestiżowym i najlepiej ocenianym w ewaluacji Ministerstwa Edukacji Narodowej wydziałem KUL, którego profesorowie, tacy jak Karol Wojtyła, Mieczysław A. Krąpiec, Stanisław Kamiński i Tadeusz Styczeń, stali się postaciami światowej nauki, twórcami Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, laureatami tytułu doktora honoris causa najbardziej prestiżowych uczelni i członkami międzynarodowych Towarzystw Naukowych.

 

Tegoroczna edycja zgromadzi najbardziej aktywnych pod względem badawczym przedstawicieli środowiska filozoficznego w Polsce, a tym samym wyrażamy nadzieję, iż przyciągnie studentów i „miłośników mądrości” z całego kraju.

Ponadto, praktyką lat ubiegłych, transmisja internetowa całości obrad umożliwi szeroki dostęp do niej osób zainteresowanych! Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Tygodnia Filozoficznego, nie tylko przyczyni się do promocji naszej alma mater i regionu, ale stanie się impulsem pobudzającym środowiska akademickie!

 

Więcej informacji na stronie kul.pl/tydzienfilozoficzny oraz na facebooku facebook.com/tydzienfilozoficzny !

Autor: Jan Tarnas
Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019, godz. 10:37 - Andrzej Zykubek