Tegoroczny opłatek naszego Instytutu był magiczny i niezapomniany. 15 grudnia o godzinie 18:00 pracownicy, studenci oraz przyjaciele IFP zebrali się w sali GG-110, aby rozpocząć wspólne świętowanie.

 

Katarzyna Leśniewka

(Katarzyna Leśniewska) 

 

Niespodzianką było przedstawienie, owiane do samego końca wielką tajemnicą. Tego dnia pracownicy zamienili się w aktorów i wcieli się w znanych bohaterów jednej z najpopularniejszych baśni – Kopciuszka. Jednak nie była to tradycyjna historia jaką wszyscy znamy. Została zmodyfikowana i tak powstał Kopciuszek – wersja polonistyczna. Widzowie byli oczarowani grą bohaterów i z zapartym tchem śledzili ich poczynania na scenie. Trzeba dodać, że frekwencja przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W związku z tym dla niektórych zabrakło miejsc siedzących. Gdy przedstawienie dobiegło końca gwiazdy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Następnie prof. dr hab. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa odczytała fragment Ewangelii i przystąpiliśmy do łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Oczywiście nie mogło obejść się bez śledzi i barszczu z uszkami. Wieczerza odbyła się w sali GG-244, tam czekało na nas wiele smakołyków. Po zaspokojeniu głodu rozpoczęło się wspólne kolędowanie poprzedzone rozdaniem nagród Prorektora dla najlepszych studentów. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Zarówno pracownicy jak i studenci byli mile zaskoczeni organizacją oraz atmosferą. Gdy goście opuścili salę, organizatorom nie pozostało nic innego jak sprzątanie.

 

Kolejny opłatek już za rok, a my dziękujemy ks. dr Grzegorzowi Głąbowi za wsparcie w organizacji, a także innym kołom: Edytorom, Krytykom, Pozytywistom oraz Dydaktykom, które również aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach tej wyjątkowej uroczystości.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii: magiczny-oplatek-instytutu,gal_15416.html 

Autor: Katarzyna Zając
Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016, godz. 22:41 - Katarzyna Zając