Program seminarium:

Program_seminarium_22_i_23_maja_2012.pdf

 

     We wtorek 22 maja br. na zaproszenie ks. prof. Romana Sieronia i współorganizatorów przyjechał do Stalowej Woli prof. Adrian J. Reimers z zaprzyjaźnionej uczelni University of Notre Dame (USA), aby wziąć udział w konferencji pt. Cultural Changes in Changing Society (Selected Aspects). Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem z powodu „Polski w budowie”, ale ci najbardziej wytrwali słuchacze naprawdę nie pożałowali.

     Po wykładzie amerykańskiego gościa był punkt programu o nazwie: Good Morning, America! – academic grace period; ten ostatni termin (nieco humorystycznie tutaj użyty) oznaczał po polsku „kwadrans akademicki”. Był to czas, który studenci mogli niejako „wykraść” pracownikom akademickim w trakcie konferencji, aby zadać prelegentowi pytanie. Okazało się, że jeszcze bardziej skorzy do zadawania pytań byli sami wykładowcy, jakkolwiek odważnych studentów również nie zabrakło.

     Dodajmy, że w skład Komitetu Naukowego konferencji weszło dwóch innych pracowników University of Notre Dame. Byli to: dr David Lutz i dr Jeff Langan.

      W drugim dniu Międzynarodowego Seminarium Naukowego gościliśmy w Wydziale Zamiejscowym Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli prelegentki z Łotwy (z Rygi). Pierwsza z nich Velga Vēvere (Dr.phil., assoc.professor) wygłosiła wykład Role of Culture Events in Place Marketing, natomiast prelekcja Ingi Nemše (MBA, assist. professor) zatutułowana była Cultural Project Management and Territory Development.

Po wykładach rozpoczęła się dyskusja, którą zwieńczyło wspólne spotkanie przy kawie gości z Łotwy z pracownikami i władzami Wydziału.

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII zdjęć z seminarium:

miedzynarodowe-seminarium-naukowe,gal_12952.html

 

 

 

Autor: Mirosław Rewera
Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012, godz. 00:41 - Mirosław Rewera