Kolejna, trzecia już edycja programu odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia 2009 roku. W ten weekend Fundacja Nasza Ziemia chce zwrócić uwagę wszystkich turystów wypoczywających nad morzem oraz mieszkańców nadmorskich miejscowości na problem zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego.
 
Międzynarodowe Sprzątanie Bałtyku to kampania informacyjna skierowana do wszystkich Polaków, również tych mieszkających w głębi kraju – ich działania też mają ogromny wpływ na stan wody w morzu (odkręcając kran codziennie łączymy się z Bałtykiem). Dlatego też hasło kampanii brzmi: „Nasze morze będzie tak czyste, jak czysta będzie najmniejsza rzeka czy strumyk w kraju”.

15 sierpnia w ramach Międzynarodowego Sprzątania Bałtyku Fundacja Nasza Ziemia zainicjuje akcje sprzątania na dwóch krańcach polskiego wybrzeża. W tym samym czasie na zachodzie, w Szczecinie, oraz we wschodniej części - w Gdańsku, odbędą się konferencje prasowe propagujące proste, codzienne sposoby, ograniczające zanieczyszczenie morza. W ciągu weekendu będą odbywać się akcje sprzątania plaż i terenów nadmorskich na całym wybrzeżu. Do udziału w akcji fundacja serdecznie zaprasza wszystkie nadmorskie gminy, miasta i miasteczka, organizacje pozarządowe, organizacje rybackie, morskie oraz wszystkich sympatyków czystych plaż!

Termin: 14-16 sierpnia
Miejsce: Miejscowości nadmorskie

Więcej informacji: Fundacja Nasza Ziemia

 

 

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

Autor: Łukasz Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 05.08.2009, godz. 18:10 - Łukasz Jarosz