Włoska organizacja non-profit Giovani nel Mondo, organizuje Międzynarodowy Festiwal Karier 2020 (International Careers Festival 2020). Festiwal odbędzie się w dniach 7-10 marca 2020 roku w Rzymie.

 

Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Prezes Rady Ministrów Włoch, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Włoch, Komisja Europejska, jak również organizacje ONZ, takie jak Międzynarodowy Fundusz Rozwoju Rolnictwa (IFAD), czy też Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Giovani nel Mondo realizuje cele edukacyjne i kulturalne zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym. Swoje działania skupia na asystowaniu młodzieży między 18 a 30 rokiem życia w realizacji ich ścieżki edukacyjnej oraz wspieraniu ich rozwoju zawodowego, akademickiego, jak i społeczno-kulturowego.

Na Międzynarodowy Festiwal Karier składają się 4 projekty:

Rzymski Model ONZ (The Rome Model United Nations),

Rzymska Gra Biznesowa (The Rome Business Game),

Rzymska Gra Prasowa (The Rome Press Game),

Rzymski Międzynarodowy Trening Karier (The Rome International
Careers Course).


Na festiwal przybędzie około 2000 młodych osób z ponad 100 krajów. Dla pracowników naukowych istnieje również możliwość przybycia na festiwal z grupą 10 studentów, co wiąże się z atrakcyjną ofertą uczestnictwa w wydarzeniu! Natomiast studenci mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie do wyjazdu.

Po więcej informacji zapraszamy również na stronę internetową
www.internationalcareersfestival.org

Autor: Dorota Maj
Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019, godz. 15:12 - Dorota Maj