Aktualności / Wydarzenia

Modlitewny wieczór pamięci i wdzięczności „Wytyczyłeś nam szlak do świętości”

Modlitewny wieczór pamięci i wdzięczności ,,Wytyczyłeś nam szlak do świętości"Razem oddajmy hołd św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy wszystkich na modlitewny wieczór pamięci i wdzięczności „Wytyczyłeś nam szlak do świętości”. W 18. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, 2 kwietnia 2023 r., o godz. 20.30 spotkajmy się na KUL przy pomniku Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego.

TEGO DNIA BĄDŹMY RAZEM!

Pamiętamy rok 2005, wieczór, gdy papież Jan Paweł II o godz. 21.37 odszedł do domu Ojca. W tym roku szczególnie jesteśmy zmobilizowani i zobligowani, by 2 kwietnia być razem. W programie od godz. 20.30 przewidziana jest modlitwa różańcowa w intencji jedności Polaków, odczytanie rozważań Jana Pawła II oraz Apel Jasnogórski. Po nich nastąpi zapalenie znicza pamięci i chwila zadumy nad słowami papieża-Polaka z modlitewnym czuwaniem do godziny 21:37. Na zakończenie spotkania jego uczestnikom zostanie udzielone błogosławieństwo.

Organizatorzy: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Wcześniej odbędzie się PAPIESKI MARSZ WDZIĘCZNOŚCI, który w Lublinie organizuje Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” jako wyraz wdzięczności za dar życia i nauczania św. Jana Pawła II. W organizację marszu, wspólnie z lubelską „Solidarnością”, włączyła się Archidiecezja Lubelska, KUL, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji naszego województwa i reprezentanci samorządu i państwa.