Medalistki z KUL

Duży sukces odniosły studentki naszej Uczelni, które podczas zorganizowanych po raz pierwszy Igrzyskach  Studentów I roku w biegach przełajowych, zdobyły dwa medale. I etap tej imprezy odbywał sie na arenie lokalnej. Wyłonił on najlepszych zawodników Środowisk AZS, którzy reprezentowali Uczelnię i Środowisko w imprezie centralnej. Tym bardziej warto zaznaczyć wysoki wynik naszych studentek:

KAROLINA KORZENIOWSKA - II MIEJSCE I SREBRNY MEDAL

PAULINA KLIMKOWSKA - III MIEJSCE I BRĄZOWY MEDAL


Mistrzyni Polski z KUL

Mistrzostwo Polski Darii Gwiazdowskiej, studentki I-go roku prawa KUL, w biegu po schodach.

Czytaj dalej...

Wysoka ocena Wydziałów KUL

Miło jest nam poinformować o wysokiej ocenie 5 Wydziałów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego kategoryzacji jednostek naukowych.

Czytaj dalej...

Studentka KUL I wicemiss Polski osób niesłyszących

Studentka IV roku Prawa KUL - Monika Szymanek została I wicemiss Polski osób niesłyszących. W lipcu będzie reprezentować Polskę podczas wyborów Miss Deaf World (Miss Świata Niesłyszących) w Gruzji.

Czytaj dalej...

KUL w czołówce rankingu portalu Słuchowisko.net

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się w czołówce rankingu dotyczącego dostosowania polskich uczelni wyższych do potrzeb osób niesłyszących, który przeprowadził portal dla osób z problemami słuchu Słuchowisko.net

Czytaj dalej...

Sukces trójboju siłowego KUL

Ogromy sukces odniosła sekcja trójboju siłowego KUL, która uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, rozgrywanych w dniach 14-15 maja 2010 r. w Łodzi. Zawodnicy zdobyli łącznie aż 10 medali.

Czytaj dalej...

Studenci KUL 'zdobyli' Poznań

21 medali, w tym 13 złotych to dorobek studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II podczas VI Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych, Poznań 2010.

Czytaj dalej...

"Wielki Medal" Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku dla KUL

11 maja br. ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk, Rektor KUL odebrał Wielki Medal (Złoty) przyznany Katolickiemu Uniweystetowi Lubelskiemu Jana Pawła II przez Uniwersytet w Ružomberku, w uznaniu długoletniej współpracy i międzynarodowego wsparcia.


III miejsce studentki KUL w konkursie energetycznym

Pani Agnieszka Kardasz, studentka IV roku ekonomii na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Gospodarce w w Stalowej Woli, zajęła III miejsce w krajowym konkursie energetycznym pt. Bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne. Studentkę do konkursu przygotował dr Antoni Magdoń.


Studencki Nobel 2010

6 maja br. odbyła się w Lublinie regionalna gala konkursu "Studecki Nobel 2010 - Twoja szansa na sukces", podczas której zostały wręczone nagrody najlepszym studentom z terenu Lubelszczyzny. Zwycięzcy będą reprezentować region w czasie finałowej gali w Warszawie. I miejsce w konkursie zajęła studentka KUL Aleksandra Krauze (V rok Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych). Zaś Emilia Zabielska, magistrantka w Katedrze Psychologii Eksperymentalnej KUL, otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Czytaj dalej...