Sukces lubelskich pływaków

Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zdobyli siedem medali, w tym dwa złote, podczas V Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych, Poznań 2009.

Czytaj dalej...

Nagroda dla dr Anny Barańskiej

Dr Anna Barańska, pracownik Instytutu Historii KUL, otrzymała Nagrodę "Przeglądu Wschodniego" za rok 2009 w kategorii dzieł krajowych za książkę Między Petersburgiem a Rzymem. Kościół a Państwo w dobie Królestwa Kongresowego (1815-1830).

Czytaj dalej...

Nagroda dla dr Doroty Kudelskiej

Książka dr Doroty Kudelskiej (Katedra Sztuki Nowoczesnej KUL) pt. Dukt pisma i pędzla. Biografia intelektualna Jacka Malczewskiego, wydana przez Wydawnictwo KUL, otrzymała nagrodę miesięcznika Nowe Książki za rok 2008.


Studenci prawa KUL najlepsi w Polsce!

Wielkim sukcesem studentów prawa KUL zakończyły się eliminacje krajowe prestiżowego 50. Konkursu Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition, które w dniach 25-27 lutego 2009 r. odbyły się w Warszawie. Drużyna w składzie Agata Apanel, Paulina Kreczmańska, Filip Badziak oraz Bartosz Łągiewka wygrali w finale z reprezentacją Uniwerystetu Warszawskiego i w nagrodę reprezentowali Polskę w rundzie międzynarodowej konkursu, która odbyła się w Waszyngtonie w dniach 22-29 marca 2009 r.

Czytaj dalej...

Najlepsza w Polsce praca magisterska poświęcona Wiśle

Praca Pani Anny Momot pt. Wpływ zmiennych warunków aeracyjnych na zawartość form biogennych w rejonie Małopolskiego Przełomu Wisły została uznana za najlepszą pracą magisterską w Polsce w ramach VII edycji ogólnopolskiego konkursu na pracę magisterską i doktorską poświęconą Wiśle.

Została ona napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Zofii Stępniewskiej, Kierownik Katedry Biochemii i Chemii Środowiska Instytutu Ochrony Środowiska KUL.

Strona konkursu


Medal "MILITO PRO CHRISTO" dla KUL

W 90-lecie działalności Biskup Polowy Wojska Polskiego przyznał Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu Jana Pawła II medal "MILITO PRO CHRISTO".

Czytaj dalej...

Sportowi medaliści KUL w 2008 r.

Uczestnictwo studentów KUL w wielu imprezach sportowych w 2008 roku zaowocowało sukcesami. Przeczytaj pod więcej w jakich dyscyplinach sportowych nasi studenci odnoszą sukcesy i zdobywają medale.

Czytaj dalej...

Medal Fides et Ratio dla prof. Sawickiego

15 marca 2008 r. podczas ogólnopolskiego sympozjum W trosce o wewnetrzną wolność osoby w Warszawie Ks. Prymas Józef Glemp wręczył prof. Stefanowi Sawickiemu medal Fides et Ratio.


Sukces teologii fundamentalnej KUL

W dniach 22-24 maja 2009 r. odbyła się na Fakultecie Teologicznym w Paderborn naukowa konferencja ,,Proprium teologii fundamentalnej”, która zgromadziła teologów głównie z krajów niemieckojęzycznych. Wśród 18 referentów znalazł się jeden jedyny obcokrajowiec – ks. prof. dr hab. Marian Rusecki z Instytutu Teologii Fundamentalnej KUL.

Czytaj dalej...