Adamiec człowiek roku

Paweł Adamiec to nie tylko pracownik KUL, ale również uznany fotograf kreatywny. I właśnie tę jego działalność docenili czytelnicy Dziennika Wschodniego, którzy przyznali mu tytuł Człowieka Roku w kategorii kultury.

 

Mgr inż. Paweł Adamiec na co dzień jest asystentem w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL. Prowadzi zajęcia m.in. z: projektowania obiektów architektury krajobrazu czy technik prezentacji. Ale oprócz tego jest charakteryzatorem, projektantem i znanym fotografem kreatywnym. W swoich pracach prezentuje teatralnie przekształconą rzeczywistość, stwarzając możliwość ich wielorakiej interpretacji. Do tego celu wykorzystuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie. Uznanie przyniosły mu cykle fotografii „Królowie nadbużańscy” oraz „Królowie lubelscy”.

-----------------------------------------------------------------------------

 

Zwycięstwo Studentów Informatyki KUL w lubelskim etapie

Nocnego Konkursu Programistycznego Let's Code 2015

 

W konkursie brało udział 6 drużyn. Maksymalnie w ciągu 16 godzin musiała powstać aplikacja na wybrany temat. Po przetestowaniu aplikacji i zaprezentowaniu jej działania, Komisja Konkursowa oceniała zarówno innowacyjność, jak i użyteczność prezentowanych rozwiązań. W rywalizacji zwyciężyła aplikacja grupy Sharpboys. Sam projekt opiera się na rzucaniu wyzwań innym osobom, to ma zachęcić do działania i dzielenia się swoją pasją. Przez stworzoną przez nas platformę można rzucić wyzwanie znajomemu, np. "robienie brzuszków" przez 10 dni, można to oznaczyć jako zakład i wyznaczyć ewentualną wygraną, czy przegraną. Sam zakład i rywalizacja ma być czynnikiem motywacyjnym do podejmowania działania i dążenia do doskonalenia się poprzez wykonywanie ambitnych zadań - opowiada Adam Kaźmierski jeden ze zwycięzców lubelskiej edycji Let’s Code.

Zwycięska drużyna planuje rozwijać projekt również po konkursie, by faktycznie powstała jego finalna, ogólnodostępna wersja. Uczestników czeka teraz kolejny etap konkursu. Głosowanie na najlepszą globalną aplikację będzie otwarte dla wszystkich w terminie od 1 grudnia 2015 r. do 10 grudnia 2015 r. Głosować będzie można tylko jeden raz.

Szczegóły: www.letscode.sii.pl

-----------------------------------------------------------------------------

II miejsce studentki kierunku Architektura Krajobrazu KUL w akademickich mistrzostwach Polski tańca towarzyskiego

dyplom_-_M.Abramowicz

 

Magdalena Abramowicz, studentka kierunku Architektura Krajobrazu zajęła drugie miejsce w XL Akademickich Mistrzostwach Polski FTS w Tańcu Towarzyskim w stylu Latin. 

-----------------------------------------------------------------------------

Wojciech Januszczyk i Piotr Szkołut, pracownicy Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, wraz z zespołem lubelskiej pracowni architektury krajobrazu Garden Concept otrzymali II nagrodę w konkursie na koncepcję urbanistyczno – architektoniczną parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem.

 

W skład zespołu autorskiego weszli min. Piotr Szkołut, Katarzyna Szczypior, Emilia Chęć, przy współpracy z Adamem Stępniem, Janem Jakielem, Beatą Pydo, Sebastianem Miszczukiem.  Celem konkursu było opracowanie spójnej koncepcji zagospodarowania Błoni, która z jednej strony stworzy otwartą i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców, z drugiej będzie się odnosiła do  historycznej i kulturowej przeszłości Lublina. Konkurs dotyczył obszaru o powierzchni ok. 36 ha (teren od Zamku, wzdłuż al. Unii Lubelskiej aż do mostu przy ul. Zamojskiej) i miał dostarczyć informacji o możliwościach docelowego kształtowania zabudowy kubaturowej i przestrzeni publicznych tego obszar, wskazać możliwość wykorzystania terenów należących obecnie do miasta i określić zasady kształtowania zieleni wysokiej uwzględniające dalekie i bliskie panoramy Starego Miasta i Zamku. 


GALERIA PROJEKTU

-----------------------------------------------------------------------------

Architekt krajobrazu Wojciech Januszczyk z Instytutu Architektury Krajobrazu KUL wraz z zespołem Lubelskiej pracowni  „Garden Concept" - architekci krajobrazu zwyciężył w konkursie na najlepszą aranżację ogrodu podczas wystawy „Zieleń to Życie" która odbyła się  3-5 września w halach EXPO w Warszawie.

Publiczność wybrała „Ogród Snu" w 3 dniowym głosowaniu podczas trwania wystawy.

„Ogród Snu to pierwsza realizacja ogrodu koncepcyjnego w kraju, która ma na celu zwrócenie uwagi na działalność fundacji. Tytuł konkursu „Obudź emocje"  ukierunkował nas do stworzenia symbolicznego ogrodu ukazującego działania fundacji Pani Ewy Błaszczyk A Kogo! Oraz kliniki „Budzik" zajmującej się wybudzaniem dzieci ze śpiączki" - mówi autor projektu.

Jest to już drugie w tym roku zwycięstwo na aranżacje ogrodowe zespołu kierowanego przez Wojciecha Januszczyka i Piotra Szkołuta. Zespół w większości tworzą absolwenci kierunku architektura krajobrazu KUL.  Pierwsze zwycięstwo pracownia uzyskała w lutym 2015 w ogólnopolskim konkursie "Klasyczna elegancja" za realizację ogrodu w ramach wystawy "Gardenia" w Poznaniu.


„Ogród snu"

To industrialny ogród inspirowany snem i światem snu. Odrealniony choć zbudowany z form realnych. Stojące w kontrze elementy form ożywionych i martwych, które przenikają się  w jego przestrzeni to symbole emocji, toczące ze sobą walkę o naszą świadomość.
Sen przynosi spokój i wycisza.... we śnie wędrujemy w nieznane nam przestrzenie. Sen bywa regenerujący i odprężający, jest nam potrzebny do prawidłowej egzystencji....
Potrafi jednak wzbudzić ogromne emocje, przerazić zniszczyć spokój...
Ostre krawędzie stalowych prętów wdzierają się w miękką tkankę roślin współistniejąc w przestrzeni snu. Beże, biel i pastelowa pomarańcz powodują  eteryczno przymglony charakter ogrodu. Odrealniają go. To symbol zapominania o śnie i o tym, co nam przyniósł.
Lecz jest jeszcze inny sen, sen którego się boimy, sen którego nie znamy, sen który przychodzi do nas lub naszych bliskich niespodziewanie....
śpiączka!
Chcemy żebyś wiedział że..... To sen w którym człowiek również czuje.....
Nie bądź obojętny. Obudź w sobie emocje.....

GALERIA

Instytut Architektury Krajobrazu KUL - Podwójne zwycięstwo w dizajnie ogrodowym w 2015 roku

-----------------------------------------------------------------------------

Instytut Architektury Krajobrazu został wyróżniony w Konkursie DOM 2014 - za Projekt Placu Centralnego na Osiedlu Piastowskim w Lublinie. Dokumentacja, opracowana przy udziale studentów i pracowników Instytutu, doczekała się realizacji. 

 


-----------------------------------------------------------------------------

Żurawie 2011

Paweł Adamiec z Instytutu Architektury Krajobrazu KUL, fotografik, stylista został laureatem w konkursie Żurawie 2011, Lubelskiego Wyróżnienia Kulturalnego, w kategorii "Obraz".
Żurawie to pomysł "Studni akademickiej", programu studenckiego w Radiu Lublin. Wyróżnienie przyznawane jest w czterech kategoriach twórcom i animatorom kultury, poniżej 30 lat.

Autor: Anna Położyńska
Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019, godz. 15:11 - Anna Położyńska