20 kwietnia br. przy Kościele Rektoralnym p.w. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie, powstał Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny im. św. Brygidy Szwedzkiej. Celem powstałego Ośrodka jest pomoc małżeństwom, dzieciom, młodzieży, rodzinom w tym, by rodzina była tym, czym jest ze swej natury i Bożego powołania. Tę pomoc niosą w ramach Ośrodka psychologowie, pedagodzy, terapeuci, pracownicy socjalni, prawnicy i duszpasterze. Są to wolontariusze, którzy swoją wiedzą, doświadczeniem i troską o człowieka pragną służyć innym. W większości są to pracownicy naukowo-dydaktyczni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, w tym Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej.

Patronką Ośrodka jest św. Brygida Szwedzka – żona, matka 8-rga dzieci, założycielka rodziny zakonnej pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela, zwanej często „brygidkami”, Patronka Europy, patronka naszego kościoła. Powierzamy Jej wstawiennictwu dzieło, które rodzi się w naszej wspólnocie.

Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Św. Brygidy funkcjonuje codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.00 w pomieszczeniach „starego” rektoratu. Przy wejściu jest tablica informacyjna i domofon, pozwalający się skontaktować z osobą z Ośrodka. Można także umówić się na spotkanie telefonicznie lub e-mailowo.

 

  

OŚRODEK
WSPARCIA 
DZIECKA I RODZINY 
św. Brygidy Szwedzkiej 

przy Kościele Rektoralnym p.w. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej

 

ul. Narutowicza 6; 20-004 Lublin

 

 

Codzienne dyżury

od poniedziałku do czwartku

w godz. 16.00-18.00

 

Dyżury:

Poniedziałek – psycholog

Wtorek – psycholog, prawnik

Środa – terapeuta ds. uzależnień

Czwartek – pracownik socjalny, pedagog

 

Wejście do Ośrodka – drzwi główne do „starego” rektoratu, przy wejściu domofon.

 

tel.: 48 81 52 58 831 wew. 31

 

e-mail: pobrygidkowski@diecezja.lublin.pl

Autor: Ewa Zięba
Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015, godz. 10:36 - Ewa Zięba