Wydarzenie odbyło się 3 grudnia 2020 roku i miało charakter otwarty, a gościem spotkania był dr Robert Sosik z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Spotkanie miało niesamowicie merytoryczny charakter, a przy tym było niebywale ciekawe. Omówione zostały m.in źródła instytucji obrony koniecznej, zasady, ograniczenia, historia, warunki dot. zamachu jak i obrony, a także koncepcja resonable belief.

 

 

Wspólnie podczas dyskusji rozważyliśmy narzędzia, które mogą być uznane za tzw. deadly weapon. Dr Sosik na tapete wziął m.in gałąź czy zastrugany ołówek. Jak na prawników i studentów prawa przystało doszliśmy do ostatecznego wniosku, że zero jedynkowa odpowiedź, nie jest możliwa, ponieważ jest to zbyt złożone zagadnienie. A więc - to zależy.

Serdecznie dziękujemy dr Robertowi Sosikowi za tak ogromną dawkę wiedzy, przekazaną w sposób niebywale przyjemny dla odbiorców. 

Za organizację wydarzenia podziękowania kierujemy do Pani Kurator KNSP KUL oraz Opiekun Sekcji  Prawa Karnego, Procedury Karnej i Kryminalistyki KNSP KUL - dr Zuzanny Gądzik.

 

Gośćmi którzy szczególnie zaszczycili nas swoją obecnością byli: 

 Sędzia Sądu Najwyższego Stanisław Zabłocki 

 Pan dr Witold Zontek z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego

 Pani mecenas Agata Rewerska

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za zainteresowanie i obecność.



Autor: Natalia Skrok
Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021, godz. 12:42 - Natalia Skrok