Organizatorem akcji jest Instytut Architektury Krajobrazu KUL we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Czuby" i Klubem Osiedlowym "Błonie".

 

Studenci IV roku architektury krajobrazu KUL, w ramach zadania z przedmiotu "kompozycje roślinne" wykonają na osiedlu kilkanaście instalacji artystycznych, których celem będzie chwilowa zmiana aranżacji przestrzeni osiedlowych i wprowadzenie do nich elementów ożywiających krajobraz.

 

Miejsca wybrane przez studentów na realizację obiektów to m.in. rozległe trawniki osiedlowe, górki saneczkowe, chodniki i place. W instalacjach wykorzystane zostaną materiały naturalne: piasek, ziemia, elementy roślinne oraz syntetyczne: farby, sznurki, itp.

 

Zakończenie prac planowane jest około 16:00-18:00 i połączone będzie z happeningiem przygotowanym przez Klub Osiedlowy. Wykonane w ramach działań instalacje, w zależności od ich specyfiki i materiałów, z których będą wykonane będzie można oglądać przez kilka dni po zakończeniu warsztatów. Niektóre pozostaną na dłużej w przestrzeni dzielnicy.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia osiedla "Błonie" w czasie warsztatów.

 

Więcej informacji na załączonym plakacie

2009Odmienione.jpg 2009Odmienione.jpg

 

Autor: Weronika Goraj
Ostatnia aktualizacja: 06.05.2009, godz. 17:11 - Weronika Goraj