18 grudnia 2012 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się Opłatek Uniwersytecki.

 

RRozświetlenie choinki przed gmachem głównym KUL

 

Przed rozpoczęciem uroczystości Ksiądz Rektor Antoni Dębiński oraz Pani Wojewoda Jolanta Szołno-Koguc rozświetlili choinkę przed Głównym Gmachem Uniwersytetu. KUL przez symbolikę światła wpisał się w radosne oczekiwanie Lublina na Boże Narodzenie. Rozświetlona choinka będzie towarzyszyła mieszkańcom przez całe Święta.

DSC_3487.JPG

 

 

 

 

 

 

Na Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Po wniesieniu Betlejemskiego Światła Pokoju przez studentów z Harcerskiego Koła Akademickiego "Żywioły", w językach: greckim, chińskim i polskim została odczytana Ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa.

 

Następnie do zgromadzonych słowo skierował Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński, prof. Paweł Smoleń, Prorektor ds. Administracji i Finansów. 

 

Życzenia społeczności KUL złożyła także Pani Wojewoda Jolanta Szołno-Koguc.

 

Wręczenie nagród studentom

 

Prorektor ds. Studenckich, dr. hab. Krzysztof Narecki, prof. KUL odczytał nazwiska studentów najbardziej wyróżniających się swoją działalnością na rzecz Uczelni. Ksiądz Rektor Antoni Dębiński wręczył studentom nagrody.

 

 

 

 

 

 

 

 

Teatr ITP, etiuda wigilijnaJak co roku podczas Opłatka Uniwersyteckiego w radosną i świąteczną aurę wprowadził społeczność akademicką KUL koncert kolęd Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz występ Teatru ITP, który przygotował na tę okazję etiudę wigilijną pt. Wigilia z TV.

 

Z okazji Opłatka studenci przygotowali także bożonarodzeniowe przedstawienie, zwane herodami.

 

Łamanie się opłatkiem

 

Opłatek Uniwersytecki zakończyło wystąpienie JE Bp. Józefa Wróbla, po którym rozpoczęło się łamanie opłatkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Opłatka zakończyła się akcja pomocy Bractwu Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. Społeczność akademicka KUL włączyła się do zbiórki datków na nowy kocioł do przygotowywania gorących posiłków dla osób ubogich i bezdomnych.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji!

 

Galeria zdjęć

Autor: Liliana Kycia
Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012, godz. 07:51 - Liliana Kycia