Jestem zachwycona każdym dniem spędzonym w Zakładach Azotowych Puławy. Miałam mnóstwo ciekawych doświadczeń, z jednej strony są to scritce doświadczenia dziennikarskie, a z drugiej to świat wielkiego biznesu, którego również się uczę. 

 

Aneta Dyrla, staż w Zakładach Azotowych Puławy

 


 

Głównym czynnikiem motywującym mnie do podjęcia stażu była chęć zdobycia doświadczenia zawodowego. Dodatkowo przekonała mnie szansa skonfrontowania dotychczasowej wiedzy teoretycznej z praktyką. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że staż jest płatny. Podczas stażu powierzano mi różne zadania, m.in. kontakt z pracownikami Urzędu Skarbowego w celach pozyskania potrzebnych informacji czy też korekta błędów w dokumentach księgowych. Ten staż był okazją do zdobycia umiejętności takich jak praca w grupie, wyznaczanie celów, analiza danych, czy ewidencja dokumentów księgowych. Mogę zdecydowanie stwierdzić, że staż jest przydatnym doświadczeniem na początku kariery zawodowej. Moim zdaniem umożliwia weryfikacje decyzji dotyczących wyboru kierunku studiów, umożliwia rozpoznanie swoich słabych i mocnych stron, umożliwia poznanie nowych osób, a także zdobyć doświadczenie, które jest niezmiernie ważne w znalezieniu późniejszej (stałej) pracy.

 

Paweł Domaradzki, staż w LKP Rachunkowość

 


 

Przeglądałam stronę Biura Karier w poszukiwaniu oferty stażu lub praktyk i natknęłam się na informację o tym, że Biuro realizuje swój program stażowy, więc postanowiłam zaryzykować i wysłać swoje CV (jak to mówią do odważnych świat należy). Mój staż trwał tylko miesiąc, jednak codziennie miałam masę ciekawych zadań. Każdy dzień był inny, lecz zaczynał się od porannej kawy;) Staż jest przydatnym doświadczeniem, ponieważ pozwala nabyć niezbędne doświadczenie zawodowe oraz zdobyć wiele nowych umiejętności, m.in. lepszą organizacja czasu czy uczyć się pracy zespołowej.

 

Dominika Wójcik, staż w LKP Rachunkowość

 


 

Aplikowałem do programu "NuN" ze względu na niesamowitą okazję zdobycia kompetencji zawodowych oraz nowych kontaktów. I nie zawiodłem się. Podczas stażu powierzane są mi coraz bardziej wymagające projekty. Do tej pory najciekawszym zadaniem było administrowanie bazą danych kontrahentów firmy Master Media. Ten staż to okazja do zdobycia twardych  i miękkich kompetencji. Do twardych zaliczam umiejętność korzystania z informacji zawartych w zagranicznych rejestrach handlowych (np. Companies House) na potrzeby obrotu zagranicznego. Ponadto mam okazję poznać praktykę obrotu gospodarczego i prawnego, głównie w Wielkiej Brytanii. Jeśli chodzi o kompetencje miękkie, to przede wszystkim nauczyłem się funkcjonować w ładzie korporacyjny. Staż jest świetną okazja do zaprezentowania swojej osoby i budowania pozycji na rynku pracy. Będąc na IV roku studiów wiem, że dzięki stażowi jestem o krok przed rówieśnikami, którzy za jakiś czas na rynku pracy będą moją konkurencją.

 

Łukasz Młynek, staż w Mastermedia

 

 


 

Projekt „Najlepsi u Najlepszych” jest świetną inicjatywą i zachęcam wszystkich studentów do wzięcia w nim udziału. Jako laureatka miałam możliwość odbycia miesięcznego stażu w Dziale Prawnym Olivia Business Centre z siedzibą w Gdańsku. Oprócz praktycznych umiejętności, które tam zdobyłam cennym doświadczeniem okazała się również współpraca z wysoce wykwalifikowanym, młodym i przy tym bardzo życzliwym zespołem. Jeżeli te argumenty nie są dla kogoś wystarczające, warto również wziąć pod uwagę atrakcyjną lokalizację miejsca odbywania stażu. Serdecznie zachęcam do aplikowania!

 

Joanna Hanas, staż w Olivia Business Centre

 


 

"Niezwykła przygoda, wspaniali ludzie, moc atrakcji...  tych zawodowych rzecz jasna! Na stażu czułem się jak pełnoprawny pracownik reprezentujący Bakalland. Miałem doskonałą opiekę merytoryczną oraz praktyczną. Jeśli tylko chciałem to byłem włączany w każdą część pracy HR Business Partnerów. Otrzymywałem także własne projekty do wykonania oraz wsparcie na każdym etapie mojej pracy. Poznałem środowisko pracy w Bakalland a 3 miesiące płatnego stażu zaowocowały ofertą pracy, dzięki której pozostałem częścią Bakalland na dłużej. Polecam!

 

Kamil Chibowski, staż w Bakalland

 


 

wkrótce więcej relacji ze stażów tegorocznych <Najlepszych>

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 31.08.2017, godz. 11:43 - Marta Szymańska-Jarosz