Na piątym miejscu zakońćzyli rozgrywki Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego szczypiorniści Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W decydującym spotkaniu nasza drużyna pokonała Politechnikę Lubelską.

 

W fazie grupowej nasza drużyna nie poradziła sobie zbyt dobrze, przegrywając oba spotkania, zarówno z zawodnikami Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej jak i Uniwersytetu Medycznego. Tym samym uplasowała się na trzecim miejscu w tabeli i pozostała jej rywalizacja o piąte miejsce.

 

Wyniki fazy grupowej:

UMCS - KUL 23:15 (13:6)

KUL - UM 20:27 (10:13)

 

Rywalem naszej drużyny w starciu o piąte miejsce byli szczypiorniści Politechniki Lubelskiej. W pierwszej odsłonie to przeciwnicy byli zespołem minimalnie lepszym i prowadzili jednym trafieniem. W drugiej części meczu jednak nasz team zmobilizował się, zaprezentował wreszcie swoją grę i ostatecznie rozprawił się z przeciwnikiem.

 

Z wyśmienitej strony pokazał się Marek Kowalczuk. Był on zdecydowanym liderem naszej drużyny i pokonał bramkarza rywali aż osiem razy!

 

Mecz o 5. miejsce:

KUL - PL 15:11 (7:8) 


Skład naszej drużyny:

Goś, Kowalski, Bil, Łazowski, Pietroń, Czajkowski, Dobroch, Kowalczuk, Kończak, Kamiński

 

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Uniwersytetu Medycznego. Podium uzupełnili Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Państwowa Szkoła Wyższa z Białej Podlaskiej.

 

Renata Respondek

Autor: Renata Respondek
Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013, godz. 10:08 - Renata Respondek