logo_plbyua funded_by_ue

 

 

Centrum Edukacyjno-Kongresowe KUL w Tomaszowie Lubelskim w dniu 4 grudnia 2019 r. gościło ponad 30 uczestników Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Współpraca transgraniczna Polski i Ukrainy. Szanse i wyzwania”.

Referaty wygłosiło dziewięciu prelegentów, w tym sześciu z Polski (prof. Aleksander Kuczabski z Uniwersytetu Gdańskiego, dr Ryszard Suduł z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, ppłk Leszek Maksymowicz z Centrum Szkolenia Straży Granicznej, Tadeusz Iwański z Ośrodka Studiów Wschodnich, dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, dr Jerzy Nikołajew z Uniwersytetu Opolskiego) i trzech z Ukrainy (prof. Nataliia Vavdiiuk z Łuckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego, prof. Olga Sazonets z Narodowego Uniwersytetu Gospodarki Wodnej i Zarządzania Zasobami Naturalnymi, Pavlo Sheremeta, były minister w rządzie Ukrainy).

Uczestnikami konferencji byli kierownicy i funkcjonariusze jednostek służb granicznych i celnych z Polski i Ukrainy oraz pracownicy naukowi.

 

Więcej [+]

Autor: Kamil Dębiński
Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019, godz. 17:05 - Kamil Dębiński